Вступна кампанія 2023: що потрібно знати абітурієнтам

Читать на русском

У тестах використають завдання, розроблені для ЗНО

Читать на русском
Вступна кампанія 2023: що потрібно знати абітурієнтам
У 2023 році передбачено 2 сесії НМТ — основна та додаткова

У тестах використають завдання, розроблені для ЗНО

У 2023 році абітурієнти в Україні складатимуть вступне випробування у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). Він проходитиме в один день та міститиме завдання з трьох предметів. До обов'язкових відноситься українська мова і математика. 

Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

На складання тесту дається 180 хвилин. Цей час вступник зможе розподілити на свій розсуд. У 2023 році передбачено 2 сесії НМТ — основна та додаткова. Основна проходитиме у червні, додаткова – у червні – липні. У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії. Випускники, які тимчасово знаходяться за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.

"Ми докладемо максимум зусиль, аби таких країн було якнайбільше і кожен наш випускник мав змогу вступити до наших університетів. Під час прийняття рішення щодо формату вступних іспитів у цьому році для нас ключовими були побажання і позиція  випускників, їхніх батьків, інтереси закладів вищої освіти, роботодавців та держави загалом. Очікуємо найближчим часом внесення урядового законопроєкту до парламенту. Дякую всім, хто долучився до процесу формування моделі вступу 2023, за конструктивну співпрацю", - додав Шкарлет.

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти
Джерело: Український центр оцінювання якості освіти

 

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти
Джерело: Український центр оцінювання якості освіти

Який результат показали випускники в Україні під час вступної кампанії 2022

У 2022 році замість традиційного зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) складали національний мультипредметний тест (НМТ). Він охопив три предмети – українську мову, математику, історію України. Результати учасників загалом є недостатньо високими. З кожного з блоків тесту понад 63% вступників отримували менше ніж 160 балів за шкалою 100–200. Щоправда, на тлі цієї загалом нерадісної картини не можна не відзначити найкращих вступників, які, попри війну в країні, складні життєві обставини і труднощі, пов’язані з проходженням тесту, змогли отримати найвищі результати: 200 балів за тестування хоча б з одного предмета отримали 10 208 вступників, із двох – 1 925, із трьох – 564. Детальніше ми писали про це тут

Нагадаємо, перебої з електрикою впливають на навчання дітей в Україні. Крім того, українські школярі можуть завантажити книги для навчання з електронної бібліотеки.

Також Інформатор писав, як навчатимуться студенти-чоловіки в іноземних вишах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.