Перебої з електрикою впливають на навчання дітей в Україні

Читать на русском

Діти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях та за кордоном, навчаються дистанційно

Читать на русском
Перебої з електрикою впливають на навчання дітей в Україні

Діти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях та за кордоном, навчаються дистанційно

Під час масованих атак загарбників Україна зазнала руйнування об’єктів критичної інфраструктури. Тому є проблеми з постачанням електроенергії та опаленням. Це все впливає на освітній процес.

Про це повідомили в Офісі освітнього омбудсмена. Під час повітряних тривог перебування в укритті без світла й, можливо, без опалення стає випробуванням та певною загрозою для здоров’я. 

Доволі часто повітряні тривоги та відсутність світла досить тривалі, від 2-3 до 5 годин. У цей час діти мали б навчатися, але, перебуваючи в укритті під час повітряної тривоги або без світла, часто педагоги не мають змогу продовжити як очне, так і дистанційне навчання учнів. Якщо ж і продовжує навчання, то не завжди учні можуть до нього приєднатися через поганий інтернет або його відсутність в укритті та відключення електропостачання.

"Це все призводить до освітніх втрат. Ми вже неодноразово наголошували, що наші діти мають освітні втрати під час війни, фахівці сектору освіти Світового банку зазначають, що вони можуть становити більше одного року. Українські школярі мають освітні втрати, перебуваючи за кордоном. Здобувачі зазнавали освітніх втрат і під час пандемії коронавірусу. Аналітики зазначають, що освітні втрати впливають як на економічне зростання нашої країни в майбутньому, так і на добробут кожного окремого українця", - йдеться у повіомленні.

Зазначається, що поки питання як визначення освітніх втрат, так і їхньої подальшої компенсації, в Україні не вирішено. З огляду на це, в Офісі освітнього омбудсмена пропонують органам влади надати розроблені та зрозумілі інструменти для проведення моніторингових досліджень на рівні області, району, ОТГ, міста чи навіть закладу освіти і розробити та реалізувати українську стратегію компенсації освітніх втрат.

Деякі місцеві органи влади та заклади освіти приймають рішення про перенесення осінніх канікул на зимовий період. Частина закладів освіти приймають рішення щодо шестиденного навчання замість п’яти днів, щоб зменшити перерви у навчанні через можливі відключення світла та опалення взимку.

"Таким чином у закладах загальної середньої освіти можемо мати три тижні зимових канікул. Чи дозволить це впоратися з проблемами, пов’язаними з перебоями з електропостачанням та опаленням, поки невідомо, але варто шукати рішення", - зазначається у повідомленні.

Як навчаються діти

В українських школах навчаються 3 мільйони 930 тисяч учнів, з яких 2 мільйони 238 тисяч – дистанційно. Водночас кількість учнів, які навчаються очно та змішано, щоразу зростає. Наразі очним навчанням охоплено 790 тисяч учнів, за змішаною формою навчаються понад 901 тисяча школярів. Загалом освітній процес відбувається у 12 916 школах: 6 330 працюють в онлайн-режимі, 3 503 перебувають на змішаній формі, 3 083 – у традиційному форматі. 

Нагадаємо, в Україні перше місто повністю перейшло на електронні щоденники для всіх школярів. Крім того, українські школярі можуть завантажити книги для навчання з електронної бібліотеки.

Також Інформатор писав, чи повернуть в Україні очне навчання та скільки шкіл мають укриття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.