Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники
В умовах війни українські школярі продовжують здобувати освіту. Деякі офлайн, дистанційно або в онлайн-форматі. Для зручного навчання учні мають доступ до електронної бібліотеки, яка налічує 1 335 підручників і посібників.
Як зазначили у Міністерстві освіти і науки України, бібліотекою можуть користуватися учні з 1-го до 11-го класу. Незалежно від місця перебування школярів та вчителів, вони можуть вільно використовувати унікальний контент, передає Інформатор.
На порталі Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.
"Учні та вчителі отримають матеріали для відпрацювання необхідних навичок, а також доступ до чисельної мультимедійної бази контенту", - йдеться у повідомленні.
Видавництво "Ранок" за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту. Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів. Вони також доступні дітям з особливими потребами. Навчальний матеріал для учнів побудовано на базі та з використанням підручників, кожен із яких має гриф "Рекомендовано МОН України" та є переможцем Всеукраїнського конкурсу підручників. Електронні ресурси є унікальними та виходять за межі функціоналу pdf-версій підручників. Безкоштовний доступ до підручників можна отримати на сайті.
Освітня компанія "EdPro" відкрила безкоштовний доступ до електронних підручників до кінця року. На цей термін буде також надано доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері. Крім того, на сайті Всеукраїнської школи онлайн можна знайти відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.
З огляду на безпекову ситуацію в країні більшість регіонів обрали дистанційний формат освіти. Через загрозу ракетних ударів, або якщо школа знаходиться поруч з територіями, де йдуть активні дії більшість школярів навчаються онлайн. Освітній процес у школах традиційно розпочався 1 вересня і триватиме до 30 червня 2023 року. Однак у нещодавньому опитуванні вчителі зазначили, що учні на дистанційці гірше засвоюють навчальний матеріал. Серед таких предметів — математика, іноземна мова і хімія. Погіршилися результати навчання з української мови, фізики та астрономії.
Серед чинників, які негативно впливають на навчання називають відсутність "живого спілкування", невміння учнів самостійно вчитися, а також те, що не всі вчителі забезпечені технікою та швидкісним інтернетом.
Нагадаємо, в укриттях шкіл, дитсадочків та університетів з'явиться Wi-Fі. Крім того, діти на тимчасово окупованих територіях будуть продовжувати вчитись за українською програмою.
Також Інформатор писав, що в Україні перше місто повністю перейшло на електронні щоденники для всіх школярів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.