Низка закордонних закладів вищої освіти створили додаткові умови для студентів-чоловіків з України
З 24 лютого чоловіки призовного віку не можуть покинути територію України через дію воєнного стану. У квітні правила пом'якшили, але 14 вересня виїзд знову заборонили. Через це у МОН попросили іноземні виші змінити умови навчання для українських студентів.
Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. За його словами, надійшли перші відповіді на прохання щодо змін умов навчання від різних країн.
"У зв'язку з цим звернувся до іноземних колег, міністрів освіти, із проханням надати можливість українським студентам призовного віку, які зараховані на навчання на 2022/23 н.р., та студентам старших курсів, навчатися у режимі онлайн або надати їм річну перерву в навчанні зі збереженням фінансових умов здобування освіти", - наголосив Шкарлет.
За даними МОН, у Польщі, Франції та Азербайджані чоловіки-студенти з України можуть навчатися дистанційно або взяти академічну відпустку на рік. У Німеччині зазначили, що до кожного українського студента застосовуватимуть особистий підхід. В університетах Данії передбачена можливість надання відпустки або переведення у дистанційний формат. Проте, кожен заклад має свої правила щодо навчання в онлайні, надання перерви. Литовський уряд рекомендував закладам вищої освіти та коледжам підтримати українських студентів. Дистанційку для чоловіків з України також дозволили в: Естонії; Йорданії; Казахстані; Канаді; Китаї; Північній Македонії; Швейцарії.
Як повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, з 14 вересня виїзд чоловіків-студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану в Україні неможливий. Таке рішення прийняли через масові підробки документів. Студенти, які на момент початку мобілізації навчалися в іноземних закладах вищої освіти (ЗВО), могли виїхати за кордон. Для цього потрібна була довідка від територіального центру комплектування. Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск.
Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном. За статистикою ДПСУ, лише за липень-серпень на кордоні зафіксували близько 600 порушників, які використали підроблені документи про навчання у закордонних навчальних закладах. Зважаючи на це, вище військове керівництво ухвалило нове рішення. Мова йде про скасування можливості пропуску навіть цій категорії громадян.
В нашій країні діє заборона на виїзд для чоловіків віком від 18 до 60 років. Тож, українці у серпні відповіли, як вони ставляться до цієї норми. Більшість підтримують встановлену із введенням воєнного стану заборону на виїзд за кордон військовозобов’язаних чоловіків. Не підтримують таку ініціативу 12, 9% українців. 40,7% громадян України повністю підтримують вказану заборону, а 25,9% – скоріше підтримують, ніж не підтримують. Негативно ставляться до заборони виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон 28,6% громадян.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з росіянами. Крім того, українські військові можуть виїхати за кордон на лікування, але для цього необхідно мати відповідний перелік документів.
Також Інформатор писав, чи можна виїхати за кордон, якщо паспорт недійсний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.