Через війну в Україні скасували проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
Безпекова складова в Україні не дозволяють планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у традиційному форматі. Міносвіти як альтернативу розглядає проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ). Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.
Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Національний мультипредметний тест міститиме обов’язковий та додатковий блоки.
Обов’язковий блок складатиметься з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України, іноземної мови (на вибір вступникам запропонують англійську, французьку, німецьку та іспанську мови). Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин. Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій. Для вступу у 2023 році можна використати результати:
За словами Шкарлета, змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної ради України. МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2023 році для громадського обговорення.
"В умовах воєнного стану існують перешкоди щодо організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських закладів вищої освіти, які тимчасово знаходяться за кордоном", - пояснив Шкарлет.
Зазначимо, що випускники шкіл, які у 2023 році складатимуть тестування можуть ефективно готуватися. Для цього можна користуватися онлайн-сервісом (посилання). Там розміщено майже 500 варіантів тестів з усіх предметів зовнішнього оцінювання за всі роки його проведення.
У цьому році замість традиційного зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) складали національний мультипредметний тест (НМТ). Він охопив три предмети – українську мову, математику, історію України. Результати учасників загалом є недостатньо високими. З кожного з блоків тесту понад 63% вступників отримували менше ніж 160 балів за шкалою 100–200. Щоправда, на тлі цієї загалом нерадісної картини не можна не відзначити найкращих вступників, які, попри війну в країні, складні життєві обставини і труднощі, пов’язані з проходженням тесту, змогли отримати найвищі результати: 200 балів за тестування хоча б з одного предмета отримали 10 208 вступників, із двох – 1 925, із трьох – 564. Детальніше ми писали про це тут.
Нагадаємо, перебої з електрикою впливають на навчання дітей в Україні. Крім того, українські школярі можуть завантажити книги для навчання з електронної бібліотеки.
Також Інформатор писав, як навчатимуться студенти-чоловіки в іноземних вишах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.