Вступна кампанія 2022: який результат показали випускники в Україні

Читать на русском

За виконання завдань блоків НМТ "Українська мова" та "Історія України" дівчата мають суттєво вищий середній результат, ніж хлопці

Читать на русском
Вступна кампанія 2022: який результат показали випускники в Україні
Найвищі результати отримали 10 208 вступників

За виконання завдань блоків НМТ "Українська мова" та "Історія України" дівчата мають суттєво вищий середній результат, ніж хлопці

У цьому році замість традиційного зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) складали національний мультипредметний тест (НМТ). Він охопив три предмети – українську мову, математику, історію України. Результати учасників загалом є недостатньо високими.

Про це йдеться у звіті Українського центру оцінювання якості освіти за результатами проведення НМТ. Як пише портал "Освіта.UA", з кожного з блоків тесту понад 63% вступників отримували менше ніж 160 балів за шкалою 100–200.

"Щоправда, на тлі цієї загалом нерадісної картини не можна не відзначити найкращих вступників, які, попри війну в країні, складні життєві обставини і труднощі, пов’язані з проходженням тесту, змогли отримати найвищі результати: 200 балів за тестування хоча б з одного предмета отримали 10 208 вступників, із двох – 1 925, із трьох – 564", – йдеться у повідомленні.

Також проведений поглиблений аналіз результатів учасників НМТ засвідчив певні особливості, пов’язані з їх статтю та віком, типом закладу освіти, де вони здобували освіту, та типом місцевості, де відповідні заклади розташовано. Так, за виконання завдань блоків НМТ "Українська мова" та "Історія України" дівчата мають суттєво вищий середній результат, ніж хлопці. Завдання блоку "Математика" в середньому краще виконали хлопці. Серед учасників НМТ різного віку найуспішнішими з усіх трьох предметів були наймолодші (19 та менше років).

Розподіл учасників НМТ за статтю
Розподіл учасників НМТ за статтю

 

Розподіл учасників НМТ за віком
Розподіл учасників НМТ за віком

Випускники шкіл 2022 року в середньому мають майже на 10 балів вищий результат за виконання завдань кожного з трьох блоків, ніж випускники минулих років. Учні (слухачі) закладів професійної (професійно-технічної) освіти мають найгірші показники з усіх трьох предметів. За типом закладу освіти серед випускників 2022 року найкращі середні результати з усіх трьох предметів мають випускники спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів. За типом місцевості, де розташовано навчальні заклади, у яких навчалися випускник 2022 року, вищий середній результат з усіх трьох предметів демонструють випускники у містах.

Розподіл учасників НМТ за типом місцевості, де розташовано заклади освіти, у яких навчалися учасники тестування
Розподіл учасників НМТ за типом місцевості, де розташовано заклади освіти, у яких навчалися учасники тестування

Що відомо про цьогорічне вступне випробування  

Уперше в історії України вступне випробування проводили онлайн. Здійснити його та забезпечити прозорий, неупереджений відбір вступників до вітчизняних закладів вищої освіти дала змогу унікальна система, яку створили в надзвичайно стислі терміни – усього за три місяці, до того ж у країні, де триває повномасштабна війна. Для того, щоб кожен зареєстрований мав змогу пройти НМТ, в Україні й у 58 містах 32 країн світу організували 25 змін тестувань у межах основної, додаткової та спеціальної сесій, на базі 693 установ створили тимчасові екзаменаційні центри та задіяли 20 028 аудиторій, до роботи в яких залучили понад 18 тисяч педагогів.

Надзвичайно складно було забезпечити тестування в Україні –  чи не щодня лунали повітряні тривоги, через які викладачі перебували в укриттях разом з учасниками тестування до самого вечора, підтримуючи їх, а потім на прохання вступників надали їм змогу завершити виконання завдань. Попри повітряні тривоги, перебої з інтернетом, аварійні відключення електроенергії, свої результати отримали понад 214 тисяч учасників (187 782 вступники взяли участь в основній сесії, 21 818 – у додатковій, 4 788 – у спеціальній).

Нагадаємо, перебої з електрикою впливають на навчання дітей в Україні. Крім того, українські школярі можуть завантажити книги для навчання з електронної бібліотеки.

Також Інформатор писав, як навчатимуться студенти-чоловіки в іноземних вишах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.