Це стало можливим завдяки модернізації нафтопроводу TAL
Чехія остаточно відмовилась від російської нафти — вперше в історії країна повністю перейшла на постачання з Заходу. Це стало можливим завдяки модернізації нафтопроводу TAL, який надходить із західного напрямку. Прем’єр-міністр країни назвав це історичним кроком на шляху до енергетичної незалежності.
Про те, що Чехія офіційно оголосила про повний вихід із залежності від російської нафти, повідомив прем’єр-міністр країни Петр Фіала, пише ČTK.
"Ми зробили ще один крок на шляху до нашої енергетичної незалежності", - додав він
Перші збільшені обсяги сировини вже надійшли до центральної нафтобази в Чехії. Нові потужності дозволяють перекачувати до 8 мільйонів тонн сирої нафти щорічно — цього достатньо, аби повністю забезпечити роботу всіх нафтопереробних заводів країни.
Ще у січні Фіала заявляв, що Чехія планує остаточно відмовитися від нафти з нафтопроводу "Дружба" до середини 2025 року. Тепер країна досягла цієї мети раніше запланованого терміну.
Інформатор дослідив за допомогою ресурсу Marine Traffic, як російські танкери возять нафту до Європи. Раніше німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung та німецький Greenpeace опублікували розслідування про те, як російські танкери з нафтою навчилися обходити санкції ЄС, США та Великобританії. Росіяни використовують застарілі не застраховані нафтові танкери у Балтійському морі, які можуть потонути біля берегів Німеччини, Данії чи Норвегії та призвести до екологічного лиха.
Виявилося, Туреччині та Грузії байдужі санкції на російські танкери. Разом з тим країни ЄС закуповують у Туреччині нафтопродукти, вироблені з російської нафти: за січень-червень 2024 року з Туреччини в ЄС імпортували нафтопродукти на основі нафти з ЄС на 1,8 млрд євро. А частина російських танкерів вимикає навігаційні системи для приховування реального розташування та тих портів, у які заходять. Більше – читайте у матеріалі Інформатора.