Нафта Urals обвалилась до $50: Єрмак відреагував на удар по російській військовій машині

Голова Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував здешевшення російської нафти і те, що Кремль стикається з фінансовою кризою

Андрій Єрмак, нафта
У світі різке падіння вартості російської нафти Urals. Фото: ОП і Фокус

Ціни на російську нафту Urals стрімко знижуються - вартість бареля опустилася до 50 доларів. Це стало наслідком загального падіння світових котировок на нафту. І це, своєю чергою, посилює тиск на державний бюджет Росії та обмежує її можливості для продовження збройної агресії проти України.

Як повідомляє Bloomberg, згідно з даними аналітичної компанії Argus Media, 4 квітня ціна на нафту Urals, що відвантажується з балтійського порту Приморськ, знизилася до 52,76 долара за барель. Це один із найнижчих показників з початку повномасштабного вторгнення Росії. Весь цей час російська нафта продавалася з суттєвим дисконтом до еталонної марки Brent.

На цьому тлі російське Міністерство фінансів вже заявило про корекцію очікувань щодо середньої ціни на нафту у 2025 році - тепер замість запланованих 70 доларів у бюджеті фігурує 60 доларів за барель. Навіть за такого сценарію Москва прогнозує зростання дефіциту бюджету, щоправда, поки не більш як на 1% ВВП.

Падіння вартості чорного золота викликане кількома факторами. Насамперед - торговельною політикою США: минулого тижня президент Дональд Трамп запровадив 10% базовий тариф на імпорт до США та підвищені мита для десятків країн, включно з основними торговельними партнерами. У відповідь Китай анонсував 34% тарифи на всі американські товари з 10 квітня. Унаслідок цього глобальний попит на енергоресурси опинився під загрозою.

Крім того, ОПЕК+ планує збільшити видобуток, а Саудівська Аравія вже знизила свої експортні ціни, що також тисне на ринок. Ціни на Brent після рішення Трампа знизилися з 75 до 64 доларів за барель.

Падіння цін на нафту вже прокоментував голова Офісу президента України Андрій Єрмак. У себе в Telegram він написав:

"Гарно. Чим нижчі ціни на нафту, тим менше буде грошей у росіян на війну".

Падіння світових цін на нафту
Падіння світових цін на нафту зменшило й ціни на нафту РФ

 Чого чекати українцям

Через весняне потепління попит на паливо в Україні збільшився на 20% порівняно з зимовим, а суттєве зниження цін на нафту є передумовою для здешевшання пального на АЗС. Проте мережі АЗС схоже не реалізують цей потенціал повною мірою, оскільки захочуть збільшити маржу, щоб компенсувати втрати взимку. Замість цього вони можуть активізувати акції та пропонувати клієнтам знижки.

Поки що ціни на українських АЗС залишаться незмінними. У майбутньому вони можуть навіть зрости через 7-10 днів після збільшення гуртових цін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube