Доходи Росії від нафти впали до восьмимісячного мінімуму: Bloomberg повідомляє, що стало причиною

РФ зазнала значного скорочення доходів від нафти через падіння обсягів експорту

Росія скоротила експорт нафти
Порт Козьміно на паузі

Дохід від російського експорту нафти знизився до найнижчого рівня з січня, коли нафтопереробний завод в російському Туапсе зупинив роботу після атаки безпілотників СБУ. Вересневе падіння експорту зумовлено падінням обсягів постачання, зокрема через зменшення експорту з терміналу Козьміно. У період до 22 вересня середні чотиритижневі показники постачання нафти впали до 3,1 мільйона барелів на добу, що на 115 000 барелів менше порівняно з попереднім періодом.

Як повідомляє Bloomberg, більш волатильні щотижневі обсяги впали на 390 000 барелів. Проблеми в експорті посилює чотириденне закриття термінала Козьміно на технічне обслуговування, що суттєво зменшило потоки з Далекого Сходу.

Попри незначне зростання цін на нафту Urals, доходи Росії від нафти продовжують падати. Середньотижневий дохід впав до найнижчого рівня з січня, оскільки обсяги експорту переважили незначне підвищення цін на нафту. Середня ціна бареля Urals минулого тижня зросла на 3 долари, повернувшись до позначки 60 доларів, яку країни G7 намагаються нав'язати Москві як санкційний ліміт.

США також посилюють тиск на Кремль через нещодавнє зниження цін на нафту. Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США звернулося до щонайменше однієї страхової компанії з проханням надати інформацію про 14 компаній, яких підозрюють у порушенні санкцій на російську нафту.

Видання зазначає, що середній рівень перероблювання нафти в Росії з 12 по 18 вересня знизився до 5,28 мільйона барелів на день, що є найнижчим щотижневим показником із кінця червня. Причина незмінна - російські нафтопереробні заводи начебто почали сезонне технічне обслуговування.

Яким був експорт нафти у РФ раніше

У січні 2023 року експорт сирої нафти з Росії в грудні впав до найнижчого рівня за 2022 рік через вплив санкцій. Скоротилися й вантажі до Китаю, Індії та Туреччини, які стали порятунком для російських постачань. Загальні морські перевезення РФ впали на 117 тисяч барелів на день - до 2,6 млн барелів у середньому за чотири тижні. Постачання до Європи майже повністю припинилися, а до Азії скоротилися.

Нагадаємо, що Туреччина маскувала російську нафту під власну та експортувала її до ЄС, приносячи Росії мільярдні прибутки. Використовуючи лазівку в санкціях, лише із трьох турецьких портів за рік РФ заробила таким чином до 3 млрд євро. Активним імпортером російської нафти також є Греція, яка запевняла, що виконує санкції та не приймає вантажі з російським маркуванням.

Впродовж останнього року Україна активно атакувала російські НПЗ. Військові об'єкти здебільшого стали мішенями для дронів, які належать до апаратів Служби безпеки України. За даними Foreign Affairs, українські атаки змушують Росію імпортувати нафту, а також провокують зростання цін на нафтопродукти всередині держави-агресора. І такі атаки є вірним кроком. 

Вже станом на початок 2024 року українські удари вивели з ладу щонайменше 10% потужностей НПЗ РФ. Розвідка Британії спрогнозувала, що зважаючи на розмір і масштаби російської енергетичної галузі, малоймовірно, що Росія зможе захистити всі вразливі об'єкти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube