Окупанти використовували газову платформу в морі для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство. Втім ГУР та ВМС сприяли тому, щоб морські маршрути стали безпечними
Військово-морські сили України (ВМС) разом з Головним управлінням розвідки (ГУР) провели успішну операцію проти російської газової платформи в Чорному морі. На місці виникла пожежа. Операція була спрямована на нейтралізацію загрози, яку платформа представляла для безпеки морських маршрутів в регіоні.
Як повідомив речник ВМС Дмитро Плетенчук у Фейсбуці, окупанти використовували цю платформу для здійснення GPS-спуфінгу. Це ставило під загрозу безпеку цивільного судноплавства.
"Так, це ВМС ЗС України у партнерстві з Головним управління розвідки Міністерства оборони України", - повідомив Плетенчук.
Речник ВМС уточнив, що напередодні удару росіяни розмістили на платформі нове обладнання та військовий персонал. Проте, за його словами, цивільних осіб там не було.
Військово-морські сили ЗСУ та Головне управління розвідки атакували газову вишку, на яку напередодні звезли військовий персонал та обладнання. pic.twitter.com/u2ip7nLEAD
— Інформатор (@informatorua) August 10, 2024
Після атаки на вишці спалахнула пожежа, повідомляє Telegram-канал "Кримський вітер". Також там опублікували відповідне фото з супутника. На знімку видно пожежу.
У ніч з 8 на 9 серпня 2024 року, біля населеного пункту Чорноморське в окупованому Криму, українські сили успішно атакували російський катер "Тунець". Спеціальний підрозділ Group 13 здійснив операцію за допомогою ударного морського дрона MAGURA V5.
Згідно з інформацією ГУР, внаслідок операції було знищено швидкісний катер проєкту КС 701 типу "Тунець", а також пошкоджено ще три плавзасоби окупантів, тип яких наразі встановлюється. Російські катери цього типу використовувалися для патрулювання та логістичних операцій на території Криму.
Катер "Тунець" є дизельним судном з алюмінієвим корпусом, довжина якого складає 8,8 метра, а ширина - 2,5 метра. Судно може вміщувати до шести осіб і призначене для патрульних завдань та роз'їздів. Зазвичай такі катери перебувають у власності російських прикордонників і Міністерства надзвичайних ситуацій Росії.
Нагадаємо, спецпризначенці ГУР здійснили наліт на Тендрівську косу. Також повідомлялося, що українська розвідка уразила авіабазу РФ в Сирії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.