ЗСУ у Курській області: The Washington Post розповіла, скільки часу може знадобитися Росії, щоб повернути території

Успішна операція ЗСУ на території Росії, яка сталася після понад двох років боїв переважно на території України, має значну психологічну цінність для Києва

ЗСУ, Курська область
Росія знадобиться не один місяць, щоб повернути втрачене

Повернення Курської області під контроль Росії може зайняти рік, якщо війська діятимуть з тією ж швидкістю, з якою РФ наступає в інших місцях. Якщо повномасштабний контрнаступ російських підкріплень затягнеться, українські бригади зможуть закріпитися на укріплених позиціях, що дасть Україні потужний козир на майбутніх переговорах.

Про це пише The Washington Post. Там зазначається, що український прорив є серйозним викликом для президента Росії Володимира Путіна.

"Якщо вони діятимуть з такою ж швидкістю, як Росія атакує деінде, може знадобитися рік, щоб повернути Курську область", - вважає пов’язаний із Кремлем, Сергій Марков, якого цитує видання.

Успішна операція українських військ на території Росії після більше ніж двох років боїв в Україні має значну психологічну цінність для Києва, підвищуючи моральний дух як українських військових, так і цивільного населення, а також демонструючи слабкість російської влади і військових, пише The Washington Post.

До того ж раптовий прорив ЗСУ в Курській області став найсерйознішим викликом для Путіна з часів повстання "вагнерівців". Українські успіхи не лише підвищують моральний дух в Україні, але й завдають серйозного удару по репутації російської влади і військових. Видання зазначає, що для відновлення контролю над втраченими територіями в Курській області російським військам може знадобитися до року, якщо їхні темпи наступу залишаться такими ж повільними, як на інших фронтах.

За інформацією WP, українські сили вже зайняли понад 20 прикордонних російських сіл і частково одне місто, а тепер просуваються до Курської атомної електростанції. Це дає українським бригадам можливість окопатися на нових позиціях, що потенційно може стати важливою перевагою у випадку припинення вогню або мирних переговорів.

"Українські сили явно просунулися досить далеко в Курській області, але поки невідомо, скільки території вони контролюють або мають намір контролювати" – зазначив старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман.

Що відбувається у Курській області

Росія оголосила "контртерористичну операцію" в Брянській, Курській та Бєлгородській областях через загрозу з боку України. Це рішення було ухвалене Національним антитерористичним комітетом Росії і пояснюється нібито підвищеною загрозою з боку України.

Згідно з офіційним повідомленням, режим КТО поширюється тільки на ці три регіони. У Брянській області режим запроваджується з 23:00 9 серпня, проте не вказано термін його тривалості.

Окрім цього, Росія вирішила передислокувати оперативні резерви з різних фронтових напрямків до Курської області, де наразі тривають бої. Перекидаються як жива сила, так і техніка, хоча раніше військове командування не поспішало з такими заходами.

Також, у суботу, 10 серпня, російські пропагандистські канали повідомили про збиття Силами оборони України штурмового гелікоптера Ка-52 ВКС РФ у Курській області. Згідно з російськими заявами, гелікоптер був знищений з переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК). Точне місце події не уточнюється.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Зеленський говорив на Ставці про Росію. Також ми писали, що рейд в Курську область може залишити РФ без тепла.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube