Візит делегації Єрмака до США: політолог пояснив, чого очікувати від зустрічей з американскими політиками

Візит делегації Єрмака до США переслідує відразу кілька цілей, про початок переговорів говорити ще рано

Візит Єрмака до США
Українська сторона першою зробила крок у підготовці до переговорів

Візит української делегації, яку очолює керівник Офісу президента Андрій Єрмак, до США – це фактично перший акт прелюдії до майбутніх переговорів. До початку переговорів про завершення війни проти Росії ще дуже довго. Тому конспірологія тут не доцільна.

Про це сказав політолог Володимир Фесенко, коментуючи розмови навколо поїздки Єрмака до США. Він підкреслив, що українська сторона першою зробила крок у підготовці до переговорів, відразу зконтактувавши з людьми, які в адміністрації Дональда Трампа будуть займатися питаннями війни в Україні.

"У цього візиту наступні головні завдання: 1) представити американським переговорникам нашого головного переговорника (або політичного куратора переговорного процесу) – очільника Офісу Президента України Андрія Єрмака; 2) нашому головному переговорнику необхідно особисто познайомитися і встановити робочий контакт з ключовими фігурами майбутньої адміністрації Трампа, які будуть займатися Україною і переговорами про завершення війни між Росією та Україною (і мене дуже непокоїть, що на зустрічі з українською делегацією з’явився майбутній віцепрезидент США Джей Ді Венс); 3) представити нашу позицію (як готовність до переговорів, так і позиції з окремих переговорних питань); 4) провести зондаж позиції команди Трампа з ключових переговорних питань", – пояснив експерт.

Фесенко зазначив, що на зустрічі, цілком можливо, могли обговорювати тему зустрічі президентів США та України. Зеленський та Трамп можуть зустрітися під час візиту останнього до Франції 7 грудня.

"Правда, там буде купа бажаючих особисто поспілкуватись з Трампом і зробити з ним церемоніальне фото. Тому буде дуже важко викроїти час на якісь серйозні переговори. Але хто зна, особливо якщо Президент Макрон проявить особисту ініціативу про зустріч на трьох заради майбутнього миру. Колись був славнозвісний Нормандський формат. Може з’явиться і "Паризький ("Нотрдамський") формат" (поки без Росії)? Це так, трохи іронічні політтехнологічні фантазії", – додав він.

Також українська делегація, скоріше за все, зустрінеться з представниками адміністрації Байдена, але з ними обговорять тільки питання допомоги Україні в останній період роботи Байдена та його команди у Білому домі. Окрім цього, було б варто з'ясувати, як у Трампа планують контактувати з російською стороною.

"Це ще одна з інтриг потенційного переговорного процесу. Саме на етапі прелюдії до майбутніх мирних переговорів треба з’ясувати саму можливість цих переговорів, їх формат та потенційний порядок денний, статус США на цих переговорах, врешті решт – місце їх проведення і дату початку переговорів", – резюмував політолог.

Команда Єрмака вже у США

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 4 грудня прибув з офіційним візитом до Сполучених Штатів. Офіційна мета візиту - налагоджувати зв'язки з командою Трампа. Неофіційна частина - дізнатися, як саме Америка бачить завершення війни в Україні. 

Видання Reuters повідомляло, що колишній чиновник національної безпеки Трампа повідомив про три основні пропозиції звершення війни: схема Келлога, одна від обраного віцепрезидента Дж. Д. Венса та інша, висунута колишнім виконувачем обов’язків керівника розвідки Трамп Річардом Гренеллом.

План Келлогапро який Інформатор писав в окремому матеріалі, розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем. Його представили Трампу на початку цього року. Він передбачає заморожування поточних бойових ліній.

Ці пропозиції ймовірно, зіткнуться з відмовою з боку Зеленського. Нагадаємо, що у його "Плані перемоги" членство України в НАТО — один з головних його пунктів, додає видання. Тим часом Україна вкотре заявляє на увесь світ, що прагне гарантій безпеки через членство в НАТО або інші подібні альтернативи

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube