Переговори команди Єрмака з командою Трампа: у The WSJ озвучили перші подробиці

Представник української сторони, за даними видання, вже зустрівся з Кітом Келлоггом, Майком Волтцом та Джей Ді Венсом, але, якщо у питанні постачання зброї Києву консенсус є, то у питанні вступу до НАТО - він відсутній

Андрій Єрмак, США, Дональд Трамп, переговори
Команда Єрмака вже зустрілася з командою Трампа

Українська делегація на чолі з главою ОП Андрієм Єрмаком відбула до США задля переговорів з командою новообраного президента Дональда Трампа. Перші перемовини сторін відбулися у середу, 4 грудня: український представник провів розмови з Кітом Келлоггом, Майком Волтцом та Джей Ді Венсом. І, якщо у питанні військової підтримки України розбіжностей не виникло, - то у питанні щодо вступу України до НАТО є проблеми.

Про перші подробиці перемовин між командою Андрія Єрмака та командою Дональда Трампа пише видання Wall Street Journal. Журналісти стверджують, що помічники Володимира Зеленського вже зустрілися з представниками Дональда Трампа. Зокрема видання пише про зустріч українських делегатів з Кітом Келлоггом, Майком Волтцом та Джей Ді Венсом. 

За даними The Wall Street Journal, Кіт Келлог підтримав зусилля чинної адміністрації Джо Байдена щодо передачі Києву зброї. За словами Келлога, такий крок забезпечить Дональду Трампу вигідну позицію на прийдешніх переговорах з Москвою щодо завершення війни в Україні. 

Водночас набагато гіршою є ситуація з питанням ймовірного вступу України до НАТО. Команда Трампа, за даними видання, не проявила інтересу щодо перспективи України стати членом Північноатлантичного альянсу. Саме вступ до НАТО, про що неодноразово говорив президент Володимир Зеленський, є життєво важливим для України і її існування у стані миру. 

Команда Єрмака вже у США

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 4 грудня прибув з офіційним візитом до Сполучених Штатів. Офіційна мета візиту - налагоджувати зв'язки з командою Трампа. Неофіційна частина - дізнатися, як саме Америка бачить завершення війни в Україні. 

Видання Reuters повідомляло, що колишній чиновник національної безпеки Трампа повідомив про три основні пропозиції звершення війни: схема Келлога, одна від обраного віцепрезидента Дж. Д. Венса та інша, висунута колишнім виконувачем обов’язків керівника розвідки Трамп Річардом Гренеллом.

План Келлогапро який Інформатор писав в окремому матеріалі, розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем. Його представили Трампу на початку цього року. Він передбачає заморожування поточних бойових ліній, пише Reuters.

Трамп може поставити Києву більше американської зброї, лише якщо Україна погодиться на мирні переговори. Водночас президент США попередить Москву, що збільшить допомогу США Україні, якщо Росія відмовиться від переговорів.

Втім, план Келлога, може мати негативну реакцію в Конгресі, адже там деякі з найближчих союзників Трампа виступають проти додаткової військової допомоги Україні.

Венс виступав проти допомоги Україні. Він висунув окрему ідею у вересні.
Він пропонував демілітаризовану зону на існуючих лініях фронту, яка буде "потужно укріплена" для запобігання подальшим російським вторгненням. За його пропозицією НАТО відмовить Києву в членстві.

 Гренелл виступав за створення "автономних зон" на сході України, однак не уточнював, що має на увазі. Втім, він також припустив, що членство України в НАТО не в інтересах Америки.

Ці пропозиції ймовірно, зіткнуться з відмовою з боку Зеленського. Нагадаємо, що у його "Плані перемоги" членство України в НАТО — один з головних його пунктів, додає видання. Тим часом Україна вкотре заявляє на увесь світ, що прагне гарантій безпеки через членство в НАТО або інші подібні альтернативи

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube