Україна може стати або 33, або 34 членом НАТО, утім це станеться у колись у майбутньому, а не зараз
Після представлення Володимиром Зеленським Плану перемоги, де одним із головних пунктів є вступ України до НАТО, на цю позицію відреагував генсек Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте. Він пояснив, що вакантним для українців залишається місце 33-го члена НАТО, але Києву нададуть членство не зараз, а у майбутньому. Рютте підкреслив, що зараз важливим питанням залишається саме хронологія вступу України до НАТО, щоб одного дня цей процес відбувся.
Заява генсека НАТО Марка Рютте була зроблена після зустрічі з міністрами оборони країн НАТО в Брюсселі. План перемоги Зеленського одним із пунктів містить вступ України до НАТО. Український президент представив його у середу.
"Зараз виглядає так, що Україна буде 33-м членом. Але, можливо, хтось інший з'явиться до них. Але Україна буде членом НАТО в майбутньому. Це те, що ми вирішили у Вашингтоні. Тому зараз питання - це хронологія", – Марк Рютте.
За словами генсека, коли саме відбудеться вступ України до НАТО, наразі невідомо. Всі члени Альянсу зосереджені на тому, щоб вступ відбувся одного дня.
"Тож якщо є конкретне питання "Коли?", я не можу дати на нього відповідь зараз, на цей момент. Але ми працюємо над усіма цими напрямками, щоб насправді вони одного дня стали членом НАТО", – додав Рютте.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте раніше повідомив, що наступне засідання Ради Україна-НАТО заплановане на 17 жовтня. У ньому візьмуть участь міністри оборони країн-членів НАТО та міністр оборони України Рустем Умеров. Серед ключових тем порядку денного – поточна ситуація на полі бою в Україні та найнагальніші потреби українських військових.
Рютте також зазначив, що досягається прогрес у створенні нового командування НАТО у Вісбадені, покликаного координувати допомогу та навчання українських військових, а також виконувати зобов’язання щодо надання Україні військової допомоги в розмірі 40 млрд євро.
За словами Рютте, союзники по НАТО надали 20,9 мільярдів євро військової допомоги Україні протягом першої половини 2024 року, і члени Альянсу йдуть по шляху виконання своїх зобов’язань до кінця року, додавши, що "послання чітке: НАТО діє для України, і ми будемо продовжувати це робити".
Раніше Рютте підтвердив підтримку України з боку НАТО: "Послання (президенту Росії Володимиру Путіну - ред.) полягає в тому, що ми продовжимо, що ми зробимо все необхідне, щоб переконатися, що він не доб’ється свого, що Україна переможе", – заявив секретар НАТО.
Однак, незважаючи на запевнення Рютте, з наближенням виборів у США зростає занепокоєння щодо майбутньої підтримки Заходу. Кандидат від Республіканської партії та колишній президент Дональд Трамп висловив бажання "вивести (США)" з війни, викликаючи побоювання, що він може зменшити або припинити підтримку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.