Єрмак їде у США для налагодження відносин з оточенням Трампа, але є ризик все втратити - експерти

Формально керівник Банкової буде говорити про мирні плани щодо України, але основна задача – це встановлення контактів з майбутньою адміністрацією США, яка критично ставиться до президента Зеленського та його оточення

Візит Єрмака у США
Чи є шанси на успіх візиту Єрмака у США. Колаж: Інформатор

Глава Офісу президента Андрій Єрмак здійснить візит у США до інавгурації Дональда Трампа. Формально там обговорюватимуть План перемоги та загалом питання, що стосуються України. Неформально – налагоджуватимуться контакти з майбутньою адміністрацією. Кажуть, на Банковій вже отримують негативні сигнали зі Штатів, але є шанси на покращення відносин (хоча й не швидке). Майбутня поїздка покаже, як саме ці шанси будуть використані. Про це кажуть експерти під час спілкування з Інформатором.

Єрмак їде у США встановлювати контакти з оточенням Трампа

Хоча офіційного анонсу майбутнього візиту Андрія Єрмака у Штати не було, про це писало BBC і зрештою інформацію про підготовку підтвердив президент Володимир Зеленський. Він також анонсував процес налагодження контактів між його командою та командою Трампа.

“У першу чергу, думаю, Єрмак хоче зустрітися з Майклом Волтцом, майбутнім радником Трампа з питань національної безпеки. Думаю, він хоче встановити з ним активні робочі стосунки. Плюс із Марко Рубіо, майбутнім держсекретарем. Головна мета візиту – встановити особисті стосунки з ключовими представниками адміністрації Трампа”, – розповів політолог Володимир Фесенко у коментарі Інформатору.

За словами експерта, якщо до візиту Єрмака Трамп визначиться з кандидатурою спецпредставника з питань переговорів про завершення війни в Україні, то глава ОП мав би зустрітися і з ним.

“Він також має зустрітися із Джейком Салліваном (радник Байдена з нацбезпеки – ред.), з яким вирішуватиме питання постачання зброї, внеску США в пакет економічної допомоги України на наступний рік. Також говоритимуть про те, як посилювати ППО, як протидіяти таким загрозам, як застосування нової зброї Росією. Це символічний крок, але ризики зростають”, – додав Володимир Фесенко.

Зі США надсилають негативні сигнали щодо мети візиту Єрмака?

Є чутки, що лобісти з питань України у США надсилають негативні сигнали щодо перспектив візиту Єрмака. Про це, зокрема, пишуть телеграм-канали, які вважаються наближеними з оточенням Офісу президента. За їхніми даними, Київ отримує “погані сигнали з точку зору цілей, яких прагне досягти”.

Єрмак їде у США для зустрічей з оточенням Трампа, але є ризик погіршення відносин – експерти 1

“Проблема в тому, що в оточенні Трампа негативно сприймають нашу владу загалом, президента Зеленського, зокрема, і його оточення теж. Республіканці, серед іншого, вважають, що Київ підтримував Байдена. Тому тепер головна мета візиту – це змінити ставлення республіканців до оточення Зеленського”, – пояснив у коментарі Інформатору політтехнолог Олександр Кочетков.

Він зазначив, що останньою краплею для республіканців було те, що посол України Оксана Маркарова організувала візит Зеленського до Пенсильванії перед виборами, де не було жодного представника їхньої партії. Політтехнолог зауважив, що республіканці вважають це відкритою агітацією за демократів.

За словами експерта, через все це візит Єрмака у США не можна буде назвати вдалим у будь-якому випадку, оскільки це буде лише перший крок щодо налагодження відносин між командами. 

“Не потрібно очікувати, що все накопичене у республіканців вирішиться за один візит, це нереально. Будуть звітувати про успішні перемовини, але прориву не буде. Але завжди є ризик погіршення відносин – і це можна зробити з одного разу. А максимальні сигнали, які зараз поступають – це сигнали з команд обох президентів США про готовність до діалогу”, – додав Кочетков.

Коли відбудеться візит Єрмака

Сказати точно, коли глава Банкової відправиться до Штатів, неможливо. Жодних дат в Офісі президента поки не визначено – принаймні про це немає жодної інформації.

Експерти зауважують, що це точно відбудеться до інавгурації Трампа – 20 січня 2025 року. Політолог Володимир Фесенко каже, що все залежить від американської сторони, узгодження з якою ще не відбулося.

“Є два варіанти: або у грудні, до різдвяних свят – це перші три тижні місяця, або вже у січні 2025-го”, – підкреслив експерт під час спілкування з Інформатором.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube