Військові бази США у Європі перевели у стан підвищеної бойової готовності: такого не було 10 років

Рівень загрози "Чарлі" ввели через ймовірність терористичної атаки

Військові бази США
У бойову готовність привели у тому числі гарнізон армії США в німецькому Штутгарті

Кілька військових баз США, що розташовані на території Європи, цими вихідними, а саме 30 червня, привели у стан підвищеної бойової готовності. Причиною такого рішення стала ймовірність терористичної атаки. Примітно, що до таких заходів не вдавались щонайменше останні 10 років. 

Про це повідомило видання CNN. Зазначається, що за інформацію американських чиновників, атака може бути націлена на їхні війська або об'єкти. Саме тому вони і запровадили рівень захисту сил "Чарлі". Окрім баз він стосується і гарнізону армії США у Штутгарті, де знаходиться штаб-квартира Європейського командування.

"Цей статус застосовується, коли відбувається інцидент або отримуються розвідувальні дані, що вказують на ймовірність терористичних дій або нападу на особовий склад або обʼєкти. Його не бачили щонайменше 10 років, і зазвичай це означає, що військові отримали "активно-надійну загрозу", – йдеться у повідомленні.

Наразі не зрозуміло, які саме розвідувальні дані спричинили такі посилені заходи безпеки. Речник Європейського командування збройних сил США Ден Дей відмовився коментувати конкретні рівні захисту американський військових. Натомість він зауважив, що командування "постійно оцінює різні фактори, які впливають на безпеку військової спільноти США за кордоном" і зберігає пильність.

Варто зазначити, що раніше європейська влада попереджала про потенційну терористичну загрозу на континенті напередодні Олімпійських ігор, які пройдуть у Парижі в липні, а також під час цьогорічного Чемпіонату Європи з футболу в Німеччині.

Удари по військових базах США

Військові бази США неодноразово опинялись під ударами, але не у Європі, а на Близькому Сході. Наприклад, американська військова база Ет-Танф у Сирії 19 жовтня минулого року зазнала атаки безпілотників. Ще під удар потрапило нафтове родовище "Аль-Омар". По цілях відпрацювало ППО, але уникнути пошкоджень не вдалось. Під час атаки дронів на базі знаходилось близько 900 американських військових, декілька осіб отримали незначні поранення.

А у грудні ракетної атаки з боку іранських бойовиків зазнала військова база США на північному сході Сирії у місті Хараб аль-Джир. Відповідальність за ракетний удар взяло на себе терористичне угрупування "Ісламський опір в Іраку". 

Після цих атак Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що ймовірність розширення конфлікту на Близькому Сході зростає і Вашингтон готовий відповісти, якщо американські війська стануть ціллю терористів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube