Російські літаки стоять у 200 км від кордонів з Україною, але США забороняють бити по них ATACMS - ЗМІ

Читать на русском

Кілька авіабаз РФ розташовані у радіусі досяжності ракет ATACMS просто неба, але Білий дім не дає дозволу ЗСУ на удари

Читать на русском
російська авіабаза
Десятки російських літаків можна було б знищити кількома ударами з території України

Кілька авіабаз РФ розташовані у радіусі досяжності ракет ATACMS просто неба, але Білий дім не дає дозволу ЗСУ на удари

Видання Forbes заявило, що російські літаки, які щодня убивають українців, базуються на аеродромах всього лише у 200 км від лінії кордону, а іноді й менше. Їх розташовують просто неба без особливого захисту, окрім як ППО. ЗСУ спокійно могли б уразити такі цілі американськими ракетами ATACMS, але Вашингтон не дозволяє. 

Forbes наводить приклад авіабази "Балтімор" поблизу Воронежа. З нього щодня злітають винищувачі-бомбардувальники Су-34, які закидують лінію фронту та прифронтові населені пункти КАБами.  І десятки Су-34 регулярно паркуються просто неба на асфальті нещодавно відремонтованої бази.

Проте адміністрація Джо Байдена забороняє Україні бити по цій базі американськими ракетами, стверджує видання, хоча у повітрі - можна. Тому росіяни і використовують плануючі бомби, які запускаються здалеку, аби не потрапити в радіус дії української ППО.

Журналісти пишуть і про катастрофічну нестачу далекобійних систем ППО в українській армії. Forbes зазначає, що одна така спроба підвезти комплекс Patriot ближче до кордону закінчилась погано - росіяни пошкодили його з безпілотника. 

Видання прогнозує, що в такій ситуації навіть літаки F-16 не сильно змінять положення на фронті. Насамперед США мають дати дозвіл на використання ракет. 

"Так само українці не стануть ризикувати літаками F-16, коли ті надійдуть: через фактор російської ППО підлітати ними до кордону, аби вполювати російські "сушки", теж буде надто небезпечно. І вочевидь захист авіабази системами ППО достатньо надійний, аби Україна не могла завдати вдалого удару безпілотниками. Україна, ймовірно, не поставить під загрозу майбутні поставки ракет, використовуючи їх проти цілей, які США заздалегідь не схвалюють. Тож українці чекають дозволу, який вони сподіваються отримати найближчим часом", – пише Forbes.

 Збиття літаків РФ

За даними Генштабу ЗСУ, з початку 2024 року українські військові уразили понад 30 військових літаків країни-агресора Росії. А загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ окупанти втратили 360 літаків і 326 вертольотів. 

Одним з найбільших успіхів вважають збиття  стратегічного бомбардувальника російської авіації Ту-22М3 у Ставропольському краї РФ. Пілот та члени екіпажу загинули. Це судно стало першим літаком окупантів, яке вдалося збити прямо у польоті з відстані понад 300 кілометрів від кордону.

Нагадаємо, у лютому Україна  збила літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 із 10 членами екіпажу на борту. Лише у червні росіяни визнали цей факт і назвали полковника ЗСУ, який до цього причетний. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.