Головна
Бізнес
Економіка
19:48, 26 Вересня
Информатор UA

Интро

Повномасштабна війна росії проти України до кінця наступного року коштуватиме світовій економіці 2,8 трлн доларів США. напад росії на Україну спричинив стрибок цін на енергоносії, що викликало зниження доходів домашніх господарств та підірвало довіру ділових кіл. Війна порушила ланцюжки постачання, призвела до нестачі продовольства та інших предметів першої потреби. Як передає Інформатор, про це повідомляє BBC з посиланням на прогноз клубу багатих країн ОЕСР. "Світова економіка гальмує. Виною тому нічим не спровокована, невиправдана та злочинна агресія Росії проти України. Зростання ВВП у багатьох країнах зупинилося, і судячи з даних про стан економіки, гальмування буде тривалим", - сказав генсек ОЕСР Матіас Корманн. Заважає зростанню рівня життя у світі рекордна інфляція та пандемія коронавірусу. Водночас головною причиною є війна та енергетична криза в ЄС, спричинена шантажем рф, зазначають аналітики. Без війни у 2023 році обсяг світової економіки був би на 2% більшим, ніж у новому прогнозі. "Це гігантська цифра - 2,8 трлн доларів, приблизно в півтора рази більше за ВВП росії", - зазначають журналісти. За прогнозом, російська економіка наступного року зазнає найбільшого серед провідних світових економік падіння ВВП - 4,5% ВВП. Також у 2023 році зазнає падіння ВВП Німеччина (мінус 0,7%) – найбільша економіка Європи, головний покупець та експортер російського газу.  Водночас інші провідні економіки покажуть зростання. Більше за інших - Туреччина, Індія, Китай та Саудівська Аравія, які виграли від енергетичної та санкційної війни.  Щодо економік США і Єврозони, то прогнози теж погіршились. ОЕСР очікує ледь помітного зростання - В США на 0,5%, а в 19 країнах Єврозони – на 0,3%. Видання зазначає, що такі похмурі прогнози можуть виявитися надто оптимістичними, оскільки побудовані на сміливих припущеннях. Ці фактори говорять про те, що ціна російської агресії може виявитися значно вищою за найбільш песимістичні прогнози. "Терміновий" пакет санкцій проти рф Розпочати підготовку до ухвалення нових санкцій міністри закордонних справ ЄС вирішили після екстреної нічної зустрічі в середу 21 вересня. Це відбулося на тлі саміту Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, коли стало відомо про намір путіна провести мобілізацію, “референдуми” на окупованих територіях та пролунали слова, які всі розцінили, як ядерний шантаж. У спільній декларації вони засудили дії кремля та заявили, що будуть підтримувати України “стільки, скільки необхідно”. Нагадаємо, ми писали, хто платитиме за відбудову України після війни. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Війна росії проти України коштуватиме світу 2,8 трильйона доларів - ОЕСР

Читать на русском

Війна порушила ланцюжки постачання, призвела до нестачі продовольства

Читать на русском
Війна росії проти України коштуватиме світу 2,8 трильйона доларів - ОЕСР

Війна порушила ланцюжки постачання, призвела до нестачі продовольства

Повномасштабна війна росії проти України до кінця наступного року коштуватиме світовій економіці 2,8 трлн доларів США. напад росії на Україну спричинив стрибок цін на енергоносії, що викликало зниження доходів домашніх господарств та підірвало довіру ділових кіл. Війна порушила ланцюжки постачання, призвела до нестачі продовольства та інших предметів першої потреби.

Як передає Інформатор, про це повідомляє BBC з посиланням на прогноз клубу багатих країн ОЕСР.

"Світова економіка гальмує. Виною тому нічим не спровокована, невиправдана та злочинна агресія Росії проти України. Зростання ВВП у багатьох країнах зупинилося, і судячи з даних про стан економіки, гальмування буде тривалим", - сказав генсек ОЕСР Матіас Корманн.

Заважає зростанню рівня життя у світі рекордна інфляція та пандемія коронавірусу. Водночас головною причиною є війна та енергетична криза в ЄС, спричинена шантажем рф, зазначають аналітики. Без війни у 2023 році обсяг світової економіки був би на 2% більшим, ніж у новому прогнозі.

"Це гігантська цифра - 2,8 трлн доларів, приблизно в півтора рази більше за ВВП росії", - зазначають журналісти.

За прогнозом, російська економіка наступного року зазнає найбільшого серед провідних світових економік падіння ВВП - 4,5% ВВП.

Також у 2023 році зазнає падіння ВВП Німеччина (мінус 0,7%) – найбільша економіка Європи, головний покупець та експортер російського газу. 

Водночас інші провідні економіки покажуть зростання. Більше за інших - Туреччина, Індія, Китай та Саудівська Аравія, які виграли від енергетичної та санкційної війни. 

Щодо економік США і Єврозони, то прогнози теж погіршились. ОЕСР очікує ледь помітного зростання - В США на 0,5%, а в 19 країнах Єврозони – на 0,3%.

Видання зазначає, що такі похмурі прогнози можуть виявитися надто оптимістичними, оскільки побудовані на сміливих припущеннях. Ці фактори говорять про те, що ціна російської агресії може виявитися значно вищою за найбільш песимістичні прогнози.

"Терміновий" пакет санкцій проти рф

Розпочати підготовку до ухвалення нових санкцій міністри закордонних справ ЄС вирішили після екстреної нічної зустрічі в середу 21 вересня. Це відбулося на тлі саміту Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, коли стало відомо про намір путіна провести мобілізацію, “референдуми” на окупованих територіях та пролунали слова, які всі розцінили, як ядерний шантаж.

У спільній декларації вони засудили дії кремля та заявили, що будуть підтримувати України “стільки, скільки необхідно”.

Нагадаємо, ми писали, хто платитиме за відбудову України після війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.