Японія ввела додаткові санкції проти росії через ризик застосування ядерної зброї

Читать на русском

Країна продовжуватиме працювати з міжнародною спільнотою у підтримці України та санкціях проти росії

Читать на русском
Японія ввела додаткові санкції проти росії через ризик застосування ядерної зброї

Країна продовжуватиме працювати з міжнародною спільнотою у підтримці України та санкціях проти росії

Японія заборонила експорт до росії товарів, пов’язаних із хімічною зброєю. Країна ввела санкції проти 21-ої російської організації. Уряд Японії стурбований через можливе застосування ядерної зброї.

Про це пише видання Reuters. Згідно із заявою уряду, опублікованою після засідання кабінету міністрів у понеділок, Японія додала 21 російську організацію, в тому числі наукові лабораторії, до переліку установ, які підпадають під заборону на експорт. Крім того, уряд Японії висловив стурбованість ядерним шантажем російського диктатора путіна. 

"Японія стурбована можливістю використання ядерної зброї під час повномасштабного вторгнення росії в Україну", - сказав генеральний секретар Кабінету Міністрів Японії Хірокадзу Мацуно на брифінгу для ЗМІ, додавши, що Японія продовжуватиме працювати з міжнародною спільнотою у підтримці України та санкціях проти росії.

Що цьому передувало 

На фоні успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині російський диктатор володимир путін у своєму зверненні 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію. Також він заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби". За словами путіна, це не блеф. Він заявив, що ті, хто веде ядерний шантаж проти рф, повинні пам'ятати, що роза вітрів може розвернутися в їхню сторону. Згодом президент України Володимир Зеленський змінив позицію щодо "ядерних" погроз путіна. Вони включають не лише безпосередній ядерний удар — прямим ядерним шантажем є російська окупацію Запорізької АЕС в Енергодарі, яку росіяни обстрілюють. Також він нагадав про нещодавню атаку на Південноукраїнську АЕС. На тлі погроз путіна радник президента США з питань національної безпеки Джейкоб Салліван повідомив, що росію чекає катастрофа у разі застосування ядерної зброї. США та союзники рішуче відреагують. 

У яких країн є ядерна зброя

У дев'яти держав є ядерна зброя — Сполучені Штати, росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея. Станом на початок 2022 року аналітики нарахували 12 705 ядерних боєголовок, з них 9 440 – активні та потенційно готові до використання у військових цілях. Решта – відносяться до збережених або резервних боєголовок, які потребують певної підготовки (наприклад, транспортування та завантаження на пускові установки), перш ніж їх можна буде розгорнути. росія та США разом володіють понад 90% усієї ядерної зброї. Інші сім держав з ядерною зброєю або розробляють або розгортають нові системи зброї, або оголосили про свій намір зробити це. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.