Вірастюк відверто пояснив, чому він проти НАБУ: збирали, на кого не треба

Нардеп від Слуги народу Василь Вірастюк підтримав законопроєкт №12414, який фактично підпорядковує НАБУ та САП іншим органам, і заявив, що антикорупціонери діяли вибірково й передавали справи без контролю за наслідками

Василь Вірастюк, голосування у ВР, НАБУ
Вірастюк розповів про голосування за скандальний законопроєкт проти НАБУ

Нардеп від фракції "Слуга народу" Василь Вірастюк підтвердив, що підтримав резонансний законопроєкт №12414, який значно обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Свій вибір депутат аргументував коротко. На його думку, правоохоронці діяли вибірково і передавали справи до прокуратури без подальшого контролю.

Про це пише Вірастюка сказав в інтерв’ю "Главкому".

"Ми буквально це питання обговорювали, бо ви не перший, хто запитує про те, чому ми це підтримали і за це проголосували. Мабуть, бо вони займалися не до кінця тим, що потрібно робити. Збирали, на кого потрібно і на кого не потрібно, показували немаленький обʼєм роботи, передавали далі в прокуратуру. Далі їх не цікавило те, що буде відбуватися - головне пришити людині якусь проблему, а доводити зворотне - це твоя особиста проблема стає. Плюс до того ще був скандал, який був нещодавно", - сказав Вірастюк, маючи на увазі масштабні обшуки 21 липня в офісах НАБУ, що їх СБУ та ОГП назвали "спецоперацією з нейтралізації російського впливу на НАБУ".

Водночас депутат не зміг конкретно пояснити, як саме ухвалений документ пов'язаний із розшуком безвісти зниклих під час воєнного стану.

"Я так детально не можу сказати, бо не входжу до комітету з питань правоохоронної діяльності - ви думаєте, у мене феноменальна памʼять, щоб усе памʼятати? Чому в першому читанні було так, а потім у комітеті переінакшили? Ще раз кажу - я не входжу до того комітету, тому настільки детально все не відстежую", - додав парламентар.

Що відомо про скандальний закон проти НАБУ і САП

Як відомо, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, який, за оцінками правозахисників і міжнародних партнерів, фактично позбавляє НАБУ та САП ключових елементів незалежності. Того ж вечора президент Володимир Зеленський підписав документ, попри заклик директора НАБУ Семена Кривоноса не робити цього.

У відповідь на ухвалення закону в кількох містах, зокрема в Києві та Дніпрі, люди вийшли на вулиці з протестами. Вони вимагають зберегти незалежну антикорупційну інфраструктуру. До того ж, мер Києва Віталій Кличко може стати цементуючим центром нових протестів, так само, як це сталося 2014 року під час Революції Гідності: самому міському голові Києва це дасть змогу позбутись корупційного "шлейфу" від розслідувань того-таки НАБУ, ще й використати міжнародні зв'язки, який той активно вибудовував впродовж кількох років.

23 липня Зеленський провів нараду з очільниками силових структур і заявив у відеозверненні, що боротьба з корупцією триватиме. Однак уже того ж дня новий закон набув чинності.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити