Голова антикорупційного комітету ВР Анастасія Радіна стала єдиною з коаліції, хто виступив проти законопроєкту №12414, що фактично підпорядковує НАБУ і САП Генпрокуратурі. Перед голосуванням вона назвала документ руйнуванням антикорупційної інфраструктури і публічно виступила проти
Єдина депутатка від "Слуги народу", яка не підтримала законопроєкт проти НАБУ - Анастасія Радіна. Вона очолює комітет ВР з питань антикорупційної політики, у минулому - працювала в Центрі протидії корупції. Перед голосуванням вона жорстко розкритикувала законопроєкт, назвавши його "знесенням антикорупційної інфраструктури".
263 депутати підтримали законопроєкт, який дає генпрокурору повний контроль над НАБУ і САП. Лише одна представниця коаліції - Анастасія Радіна - проголосувала проти і заявила: парламент створює фіктивну антикорупційну систему і зраджує власну реформу. У своєму виступі перед голосуванням Радіна заявила:
"Не обманюйте себе і людей, що ви голосуєте за "м’яке посилення генерального прокурора", а не за знесення НАБУ і САП. Так, колеги, ви зараз голосуєте за знесення антикорупційної інфраструктури. Після правил, які сьогодні всупереч регламенту комітет додав у цей законопроєкт, антикорупційна прокуратура стає фікцією. Просто фікцією за бюджетні кошти", - сказала вона.
Також депутатка нагадала, що подібні прецеденти в історії українського парламенту вже були - і закінчувалися вони дуже погано.
Голова Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна (у минулому - Красносільська) - єдина депутатка з фракції "Слуга народу", яка не підтримала скандальний законопроєкт №12414. Її позиція є послідовною: вона вже багато років працює над формуванням незалежної антикорупційної інфраструктури в Україні.
8 жовтня 2021 року президент Володимир Зеленський нагородив Радіну Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня з нагоди Дня юриста. Указ про нагородження розміщено на сайті Офісу Президента, а в поясненні зазначено - за визначні заслуги у державній та правовій діяльності.
До обрання народною депутаткою Анастасія Радіна працювала в Центрі протидії корупції Віталія Шабуніна, а також була експерткою програм USAID. Вона брала активну участь у створенні Вищого антикорупційного суду та просуванні реформ у ВККС і Вищій раді правосуддя.
Радіна також є членом Комісії з питань правової реформи при Президентові України. У 2020-2021 роках вона лобіювала допуск міжнародних експертів до конкурсів у судову систему та неодноразово брала участь у нарадах в Офісі Президента щодо формування Етичної ради. Незважаючи на приналежність до коаліції, Радіна відкрито виступає проти рішень, які, на її думку, загрожують антикорупційній інфраструктурі країни.
22 липня Верховна Рада ухвалила в цілому скандальний законопроєкт №12414, який, за оцінками експертів та міжнародних партнерів, фактично скасовує незалежність НАБУ і САП. "За" проголосували 263 народні депутати, серед них - майже вся фракція "Слуга народу". Єдиною представницею коаліції, яка не підтримала документ, стала голова антикорупційного комітету ВР Анастасія Радіна.
Попри спротив частини опозиції, зокрема фракції "Голос", яка блокувала трибуну, законопроєкт №12414 було ухвалено. За словами нардепа Ярослава Железняка, лише 53 депутати підтримали ініціативу зняти його з розгляду.
"Ми блокували трибуну. За цей зашквар не голосували. Але мені дуже гидко та соромно за людей у залі, які з народних депутатів за шість років скотилися до цього", - зазначив Железняк.
Хоча формально законопроєкт присвячений правам зниклих безвісти в умовах воєнного стану, до нього було внесено правки, які суттєво змінюють баланс у правоохоронній системі:
Таким чином, НАБУ та САП втрачають незалежність і можуть бути фактично інтегровані в систему Генеральної прокуратури. Це ставить під загрозу антикорупційну реформу, яку Україна впроваджувала з 2015 року за підтримки міжнародних партнерів. Олексій Гончаренко, депутат від "Європейської Солідарності", повідомив, що президент Володимир Зеленський підпише цей закон до кінця доби 22 липня.