Генпрокурор Кравченко поділився новою підозрою щодо НАБУ: супроводжували олігарха Боголюбова під час втечі за кордон

Геннадій Боголюбов залишив Україну у червні 2024 року за підробленими документами. За словами генпрокурора Руслана Кравченка, двоє детективів НАБУ могли перебувати з ним в одному поїзді під час втечі

НАБУ, Боголюбов
Геннадій Боголюбов на вході в НАБУ та з валізами на вокзалі. Фото: УП

Агенти НАБУ нібито супроводжували бізнес-партнера Коломойського та олігарха Геннадія Боголюбова під час його втечі за кордон 24 червня 2024 року. Про це заявив генпрокурор Руслан Кравченко під час брифінгу, на якому також був присутній голова СБУ Василь Малюк. Наразі підозр у цій справі нікому не висунуто, хоча вже відбулися обшуки у двох агентів НАБУ.

"У нас були обшуки у двох детективів, які, за здобутими доказами, начебто супроводжували Боголюбова під час його виїзду за кордон з України. Ми сьогодні з Василем Васильовичем [Малюком] казали про те, що правова оцінка ще не надана, ми перевіряємо факти, чи це випадковість, чи ні", - повідомив генпрокурор Кравченко.

Версія про те, що до втечі Боголюбова причетні агенти НАБУ, існувала й раніше. Агенти їхали у відрядження у тому самому поїзді, що й Боголюбов, проте в іншому вагоні.

Раніше НАБУ оприлюднило заяву з цього приводу. В ній йдеться, що агенти НАБУ їхали у відрядження на Глобальний форум з повернення активів. Він проходив 25 - 27 червня минулого року у Відні.

"Жоден з учасників відрядження не знайомий із особою, згаданою у відео СБУ. Співробітники НАБУ не мають жодного стосунку до поширених тверджень, зокрема щодо так званої "допомоги у втечі" чи "купе прикриття", - стверджується у заяві НАБУ.

Як Боголюбов втік з України

Нагадаємо, Геннадій Боголюбов виїхав з України у червні 2024 року за підробленими документами. У цій справі почалося розслідування. Звинувачення отримав прикордонник, який, як вважається, був у змові із олігархом. У липні 2024 року стало відомо, що Зеленський звільнив Еміне Джапарову, дружину Боголюбова, з дипломатичної посади, яку вона обіймала у липні.

За повідомленнями з джерел в Офісі президента, під час минулорічного розслідування персони агентів НАБУ, що знаходилися у тому самому поїзді, що й Боголюбов, також викликали підозру. Проте голова СБУ Василь Малюк тоді заперечив їх причетність до справи із Боголюбовим.

Ннагадаємо, що Геннадій Боголюбов був одним із співзасновників групи "Приват", йому належала частка акцій у 33,3%. Також Боголюбов був бізнес-партнером Ігоря Коломойського, який знаходиться під слідством за привласнення понад 9 мільярдів гривень, та який підозрюється в організації вбивства адвоката. Діяльністю Боголюбова зацікавилися правоохоронні органи в Британії. 4 грудня 2018 року суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова.

63-річний олігарх має на утриманні 7 дітей, 5 - неповнолітні. Згідно з віком він не підлягав мобілізації. За даними “Української правди”, виїзд Боголюбова за кордон пов’язують з відкриттям проти нього Бюро економічної безпеки справи по "ПриватБанку". Наразі олігарх, за даними журналістів, знаходиться в Австрії. 

Пресслужба Боголюбова відкидає усі звинувачення і заявила, що Геннадій виїхав за межі Україні законно, оскільки він не має судових обмежень. І за час повномасштабної війни він не один раз виїжджав за кордон. 

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити