Брехню активно розповсюджують в Білорусі
3-го січня Центр стратегічних комунікацій повідомив про новий фейк від рф щодо ЗСУ. Цього разу мова зайшла за зарплати – начебто, замість грошей військовим видають облігації. Цінні папери мають термін погашення до 2026-го року, що фактично означає відсутність грошей до цього терміну.
Про це Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті повідомив на своєму офіційному Telegram-каналі. Наразі брехню активно розповсюджують білоруські пропагандистські канали. У опублікованих фейках заявляється, наче бійці ЗСУ замість грошей почали отримувати зарплату у військових облігаціях на 2 млн гривень. Виплати мають надійти тільки у лютому 2026-го року.
Фактчекінговий проєкт «Без брехні» встановив, що дані заяви не мають нічого спільного з реальністю. Жодних подібних повідомлень в Україні не зафіксовано, але пропагандисти, як завжди, «здалеку бачать краще». Загалом, облігації – це цінні папери, які не є казначейськими білетами. Ними взагалі неможливо провести розрахунки та виплати, як заробітна плата.
Проте, фейк потрібно розбивати детально. Тож у брехні росіян помічено ще декілька помилок, які зводять брехню нанівець:
Загалом, ми маємо типовий російський фейк: взяли купу застарілої інформації, накидали все це під соусом «складних термінів», та сподівалися, що всі й так повірять. Говорячи просто – розраховували на когось, типу росіян. Проте, не вийшло – фейк розбито, як і всі недолугі спроби росії ввести нашу спільноту в оману.
Раніше Центр стратегічних комунікацій провів вебінар з приводу того, як меми грають на руку пропаганді. Зокрема, рф за допомогою мемів активно розвішує ярлики, перебільшує погане та применшує хорошо в Україні, а також намагається спростити причинно-наслідкові зв’язки. Водночас, меми можна використати і зі значно благороднішою метою – зняти стрес, звернути увагу на важливі речі, просто відпочити від поганих подій.
Центр також постійно публікує офіційні дані про зруйновані російські фейки. До прикладу, нещодавно пропаганда активно розповсюджувала заяви про «нацистську шоколадку» в Україні. Мова йде про неіснуючий шоколад «смерть Альошкі», який начебто у нас популярний і акцентує увагу на бажанні вбити російського хлопчика, що в інфополі рф відомий за свої «вітання» окупантів, що їдуть в Україну. Проте, такого шоколаду в нас просто не існує, та й самого малого в Україні майже ніхто не знає, але росії байдуже – вона намагається створювати фейки, використовуючи власне інфополе, що тільки доводить недолугість пропаганди.
Нагадаємо, які довідки потрібні для призначеннія пенсії – пояснив ПФУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.