Чергова видумка рашистів
Росіяни поширюють фейк, що підліткам в Україні вручають повістки. До публікацій додають документ виданий "військовим комісаріатом". Проте він є підробленим.
Як пояснюють фактчекери StopFake, повістка, яку поширили пропагандисти, насправді підроблена. Насамперед "документ" не відповідає офіційному зразку — він має неправильні назви граф, а частина інформація у ньому зовсім відсутня. Також у підробленій "повістці" постійно використовується назва "військовий комісаріат", проте починаючи з 2021 року в Україні військкомати мають назву "територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".
Отже, в Україні не існує такої установи як "Білоцерківський міський військовий комісаріат", що згадується у "повістці". Нині цей орган називається "Білоцерківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки". Навіть більше, раніше цей орган мав назву "Білоцерківський об’єднаний міський військовий комісаріат" – що також відрізняється від назви у повістці, яку розповсюджують в мережі.
На печатці, що має засвідчити справжність документа, можна побачити код ЄДРПОУ (унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України) 09620951. Ця інформація остаточно доводить, що це підробка, оскільки цей код належить Кіровоградському об’єднаному міському військовому комісаріату. Це не перший випадок, коли пропагандисти поширюють дезінформацію про те, що влада України нібито готує мобілізацію неповнолітніх.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні. Мобілізацію оголошує своїм указом глава держави Володимир Зеленський. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого і періодично продовжується через повномасштабну збройну агресію росії проти України, яка триває. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів. Зараз її продовжено з 21 листопада на 90 днів (Указ від 7 листопада 2022 № 758). Мобілізаційні потреби (кількість) розраховують військові. Повістки військовозобов'язаним поза регіоном їхньої реєстрації, якщо перебування людини там має короткостроковий характер, вручати не повинні. Зокрема, якщо громадянин надовго виїжджає в інший регіон, він має знятися з військового обліку та стати на новому місці. Якщо ж чоловік прибув у ту чи іншу область у відрядження – він повинен мати відповідні документи, що підтверджують факт відрядження. Представники центру комплектування в одній області не мають повноважень для того, щоб направити людину на проходження будь-яких дій у центрі комплектування в іншій області.
Раніше ми писали, що СБУ ліквідувала нові схеми втечі "ухилянтів" за кордон. До неї причетні депутати районної ради Київщини. Також читайте, як суд покарав хлопця, який ухилявся від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.