Які довідки потрібні для призначення пенсії – пояснив ПФУ

Читать на русском

Довідки за місцем роботи, які вимагатиме Пенсійний фонд під час оформлення пенсій

Читать на русском
Які довідки потрібні для призначення пенсії – пояснив ПФУ
оформлення пенсіі

Довідки за місцем роботи, які вимагатиме Пенсійний фонд під час оформлення пенсій

Для  оформлення пенсії людина повинна  зібрати певний пакет документів. Серед них має бути і довідка про заробітну плату. У Пенсійному фонді України  розповіли, коли і чому може знадобитися довідка про зарплату при призначенні пенсії.

У Пенсійному фонді України розповіли, чи потрібна довідка про заробітну плату за період до 1 липня 2000 року при призначенні пенсії. Про це на сторінці відомства повідомила прес-служба ПФУ у відповідь на запитання читачів.

Так, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. При цьому заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб.

«Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи поспіль до 1 липня 2000 року обов'язково надається до органу Пенсійного фонду України у разі, якщо людина після 1 липня 2000 року отримала менш як п'ять років страхового стажу», - роз'яснили у ПФУ.

Як зазначається, в інших випадках довідка про заробітну плату надається за бажанням людини. Наприклад, якщо під час роботи до липня 2000 року людина мала високооплачувану роботу. Якщо у цей період була робота за сумісництвом, доцільно надавати довідки про заробітку з усіх місць роботи.

У Пенсійному фонді також розповіли, що довідка про заробітну плату видається підприємством, установою або організацією, де працювала людина, яка звертається за пенсією, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену зарплату.

Нагадаємо, все більше українських пенсіонерів прагнуть здійснити переведення пенсій з Укрпошти на картку банку. Час показав, що у такий спосіб отримувати виплати надійно і безпечно. У Пенсійному фонді України розповіли, як можна здійснити це переведення.

Раніше ми писали, що пенсіонеру можуть припинити нараховувати пенсію, якщо карткою, на яку вона нараховується не користуватися понад шість місяців. Як можна відновити нарахування та повернути недоотриману пенсію якщо карткою, на яку нараховується пенсія, не користувалися понад шість місяців, то соціальні виплати можуть "заморозити". 

Інформатор також писав, що Кабмін пообіцяв у 2023 році провести індексацію пенсій. При цьому прожитковий мінімум залишиться на рівні минулого року. Таким чином, не буде перерахунку мінімальної пенсії та різних надбавок, прив’язаних до цього показника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.