Викрадення судді Чауса: Україна запропонувала Молдові створити робочу групу

Читати російською
Глава МЗС запевнив, що для України Молдова була, є і залишається другом

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдавським колегою Ауреліу Чоко запевнив, що Україна не причетна до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса. Він запропонував створити спільну робочу групу з цього питання.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр МЗС .

За словами Кулеби, українські поліцейські очікували екстрадиції Чауса після позитивного для України завершення судового розгляду скарги судді на відмову надати йому притулок.

"Україна не причетна до нинішньої ситуації з Миколою Чаусом, а для встановлення всіх її обставин, зокрема місця перебування колишнього судді, пропонує Молдові створити спільну робочу групу", - заявив Кулеба.

Дипломат запевнив, що для України Молдова була, є і залишається другом.

"Українська сторона переконана, що ситуацію намагаються використати на свою користь сили, які не зацікавлені у подальшому поглибленні українсько-молдавської співпраці", - зазначив Кулеба.

Відзначимо, що 3 квітня група озброєних чоловіків викрала екс-суддю Миколу Чауcа в центрі Кишинева. Чаус був оголошений в міжнародний розшук в листопаді 2016 року з метою арешту і подальшої екстрадицією до України. Його підозрюють в отриманні 150 тис. доларів хабара, який він заховав в скляній банці.

Суддя скористався суддівської недоторканністю і уникнув арешту, а потім втік з України до Молдови і здався молдавським поліцейським, попросивши притулку.

Нагадаємо, президент Молдови Санду відреагувала на викрадення українського судді Чауса. Крім того, Зеленський і Санду зустрілися в Києві,це її перший візит після обрання президентом Молдови.

Також Інформатор писав, що Санду констатувала, що україно-молдавський діалог на рівні президентів в останні роки був припинений.