Педагогічні працівники, які працювали в школах, розташованих у громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, що з 1 вересня 2025 року призупинять освітню діяльність, потрапляють у кадровий резерв
Кабінет Міністрів затвердив постанову, яка вносить зміни до Порядку формування Кадрового резерву педагогічних працівників дозволить вчителям, які можуть залишитися без педагогічного навантаження, проходити навчання та отримувати середню заробітну плату. Таке рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 2 липня, повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.
Мета — підтримати педагогів у перехідний період, зберегти їх у системі освіти та забезпечити плавне впровадження змін.
Педагогічні працівники, які працювали в школах, розташованих у громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, що з 1 вересня 2025 року призупинять освітню діяльність.
Потрібно подати анкету (за формою — додаток 1 до Постанови) та копії документів про освіту, якщо їх немає в ЄДЕБО. Документи можна подати через диджитальну платформу для реєстрації. Найближчим часом МОН анонсує вебінари щодо особливостей подання заяв.
Щоб отримувати середню заробітну плату впродовж перебування у кадровому резерві педагогічний працівник має укласти договір про працевлаштування з органом управління освітою (згідно з формою у додатку 2 до Порядку). Для цього потрібно звернутися до закладу освіти, з яким особа перебуває у трудових відносинах та безпосередньо до органу управління у сфері освіти територіальної громади чи обласної (військової) адміністрації, якому підпорядкований заклад.
Виплати можуть припинити за умови:
Як раніше повідомляв Інформатор, Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Йдеться про накази МОН №1112 (від 7 серпня 2024 року) і №1115 (від 8 вересня 2020 року).
Усі адаптовані зміни щодо особливостей дистанційного навчання буде впроваджено з 1 вересня 2025 року. Ці зміни — частина політики «Школа офлайн». Її мета — забезпечити якісну освіту для кожної дитини, незалежно від того, де вона перебуває, — на контрольованій українським урядом території, тимчасово окупованій чи за кордоном. Наказ набуде чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України. Водночас, з огляду на важливість рішень, МОН уже розпочинає їхню комунікацію, щоб школи, громади й освітяни могли завчасно ознайомитися з оновленнями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.