Майновий комплекс колишнього проєктного інституту Дніпроцивільпроект пішов з молотка за 60 млн грн
27 червня за результатами аукціону регіональне відділення Фонду держмайна України уклало угоду з ТОВ "ДВС Групп" на придбання 2 будівель колишнього інституту "Дніпроцивільпроект" у центрі міста на Січеславській Набережній, 29 та інше менш цінне майно. Ціна питання 60 млн 1 тис. грн. А у фірми-переможця можна прослідкувати зв'язки з головою громадської ради при мерії Дніпра Геннадієм Корбаном.
Про це Інформатору стало відомо з порталу ProZorro.Продажі. 23 травня 2025 року відбувся аукціон з продажу майна "Дніпроцивільпроекту". Регіональне відділення Фонду держмайна по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській області виставляло початкову вартість 6 млн 496 тис. 123 грн.
Спочатку перемогла ТОВ "Виробнича фірма "Українська будівельна корпорація", яка запропонувала за актив 101 млн грн, що встиг розпіарити Фонд держмайна та підхопили ЗМІ (ФДМУ часто хизується продажем об'єктів за чудовою ціною, навіть якщо переможець ще не уклав договір на таку покупку, а може й передумати). Якраз в УБК передумали купувати. На другому місці фірма ТОВ "ДВС Групп", що запропонувала 60 млн 1 тис. грн. Разом зі сплатою 20% ПДВ вийде 72 млн 1,2 тис. грн.
Сам інститут фактично не працював з 2018 року. У 2022 році Кабмін передав його до Фонду держмайна для подальшої приватизації. Приміщення здаються в оренду. Це самісінький центр міста. Неподалік знаходяться ТРЦ "МОСТ-Сіті" і цирк. Покупець за свої понад 60 млн грн (1,44 млн дол.) отримає, якщо вірити оголошенню ФДМУ:
Разом з тим у покупця будуть і додаткові витрати. Потрібно було отримати дозвіл на придбання майна в Антимонопольному комітеті України, зайнятися припиненням юридичної особи "Дніпроцивільпроекту", сплатити видатки на придбання й оформлення об'єктів, погасити борги підприємства по зарплаті та перед бюджетом на дату переходу права власності покупцю (станом на 31.12.24 всі його борги складали 48 млн 889 тис. грн), не звільняти протягом ще 6 місяців після переходу права власності 17 співробітників та оплачувати їхню роботу.
Тобто загалом покупець сплатить десь 109 млн грн (ПДВ не слід враховувати, бо його потім можна повернути). Також не можна розривати укладені раніше договори оренди. Зокрема, частину приміщень до кінця воєнного стану + ще 4 місяці після нього займає прокуратура Дніпропетровської області за 1 грн на рік. Деякі приміщення займають громадські організації, підприємці, комерційні компанії за помірну плату.
Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, ТОВ "ДВС Групп" засновано у Дніпрі у 2019 році. З кінця 2024 року одноосібна власниця і директорка компанії Яна Хіхловська. Вона є власницею юридичних осіб готелів:
ТОВ "Гранд Готель Європейський" на 80% (ще 20% у росіянки Олени Галкіної). У 2022-2023 роках компанію очолював Віктор Угрин та був співвласником замість Хіхловської: його вважають наближеною до Геннадія Корбана людиною, а на його боці він судився проти партії "УКРОП" за логотип;
ТОВ "Асторія-Дніпро" (у 2007-2014 роках директором був Володимир Ясько - бізнес-партнер Геннадія Корбана. У 2012-2015 роках власником був Віктор Угрин. У 2007-2012 роках власниками були Геннадій Корбан, Оксана Фадєєва, Богдан Гулямов).
Яна Хіхловська також очолює ТОВ "Дан", яке належить Олені Вергун. Остання у 2003-2009 роках була співвласницею ІКК "Славутіч-Капітал", однойменну компанію Геннадій Корбан заснував ще у 1994 році. Олена Вергун також очолювала ЗАТ Універмаг "Дитячий світ" у 2006-2016 роках, свого часу "Дитячий світ" придбав Геннадій Корбан та на його місці звів ТЦ Passage.
Як пов'язана з бізнесом родини Корбанів фірма ТОВ "Виробнича фірма "Українська будівельна корпорація", яка відмовилася купувати "Дніпроцивільпроект" - журналісти писали тут. Не будемо вдаватися у подробиці, але співпадіння бувають. Реєстрація в одній будівлі з іншими фірмами партнерів впливового дніпрянина тощо.
Дніпропетровський державний проектний інститут житлового та цивільного будівництва "Дніпроцивільпроект" (також був відомий як "АрхПланПроект", "ДніпроПроект", "ОблПроект", "ОблМіськСільПроект") було засновано у 1932 році як філіал "УкрБудДержПроекту". Це була головна архітектурна фірма у Дніпропетровську у радянські часи.
З 1960-х до 1980-х років інститут виборював право будувати за індивідуальними проєктами на різноманітних конкурсах й радах за протекції місцевих, республіканських та союзних партійних керівників. "Дніпроцивільпроект" запроєктував житлові райони "Перемога", "Комунар" (зараз - "Покровський"), "Тополя", "Лівобережний", "Червоний камінь", "Парус", "Фрунзенський" (тепер "Кам'янський" - "Ломівський"). В Інституті розроблено проєкти забудови житлових мікрорайонів міст Кривий Ріг, Нікополь, Павлоград, Жовті Води, Вільногірськ та низки сіл області, будівництва робочих селищ Західного Донбасу.
Основну будівлю інституту, який тепер продали, звели у 1970-ті роки. Архітектор Володимир Зуєв.
У "ДніпроПроекті" працювали Олександр Дольник, Павло Нірінберг та інші знакові архітектори міста. Починав там інженер Леонід Турчин, який створив будівельну компанію НВО "Созидатель".
З настанням незалежності масштаби будівництва зменшилися, а в інституту виникло багато конкурентів на приватному ринку. До того ж його утримання перестало бути рентабельним. У лютому 2018 року 9 телеканал робив репортаж про закриття інституту. Співробітники та колишні працівники були у розпачі.