Заклади самостійно визначають терміни приймання документів — зазвичай з 1 липня до кінця серпня, але можливий також донабір до кінця вересня
З 1 липня розпочалася вступна кампанія до профтехів. МОН запрошує молодь і дорослих, зокрема ветеранів та вимушено переміщених осіб, опанувати найбільш потрібні на ринку праці професії в профтехах і розпочати власну карʼєру. Міністерство освіти і науки України спільно з профтехами осучаснює майстерні й лабораторії. Навчатися можна на бюджеті або контракті. Про це 3 липня повідомляє МОН.
Подати заяву на вступ потрібно до кінця вересня — особисто в закладі або онлайн через електронний кабінет на сайті ЄДЕБО. Щоб знайти й обрати профтех в Україні, перейдіть на сайт Профтех онлайн і натисніть на розділ «Вибери свій».
За допомогою фільтрів можна швидко знайти потрібний заклад за регіоном і професією. Крім того, на сайті можна детальніше дізнатися про напрями навчання, переваги робітничих професій, а також отримати відповіді на найпоширеніші запитання про вступ.
Тривалість навчання в профтехах — від 6 місяців до 3 років. Усе залежить від обраної професії, наявного на момент вступу рівня освіти (9/11 клас) та попередньо здобутої кваліфікації. Стипендія — від 1350 грн. Заклади самостійно визначають терміни приймання документів — зазвичай з 1 липня до кінця серпня, але можливий також донабір до кінця вересня.
Для вступу потрібні:
Подати заяву можна в кілька закладів одночасно. Для вступу до профтехів не потрібно складати НМТ. Натомість є конкурсний добір — його етапи кожний заклад визначає самостійно. Як правило, рейтинг вступників формують на основі середнього бала шкільного свідоцтва.
Брак кадрів — один із ключових викликів для країни, який безпосередньо впливає на спроможність до економічного й інфраструктурного відновлення. За даними Мінцифри, понад 85% вакансій — це професії, яких навчають у профтехах: електрик, будівельник, слюсар, зварювальник, кухар, кондитер, перукар, водій, IT-фахівець, радіотехнік тощо.
Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні право на відстрочку від мобілізації втратить частина студентів закладів професійно-технічної освіти. Йдеться про чоловіків, які вступили до ПТУ чи фахових коледжів після досягнення 25-річного віку. Однак для всіх інших все одно зберігається важлива умова для збереження відстрочки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут