Яке сьогодні, 3 липня, свято: День зенітних ракетних військ України та непокори

В цей день народилися американський актор Том Круз та українська топ-модель Олександра Ніколаєнко-Раффін

Свята
Також цього дня відзначають Міжнародний день кидання каменю та Всесвітній день суриката.

Сьогодні, 3 липня, православна церква України вшановує пам'ять святого мученика Якинта та святого Анатолія, патріарха Царгородського. У цей день іменини святкують Андрій, Афанасій, Гліб, Дмитро, Іван, Інна, Наум, Микола, Римма та Хома. До кінця року залишається 181 день.

Згідно з народними прикметами, якщо цього дня павуки плетуть павутину – буде гарна погода, а якщо собака мало їсть і багато спить – наближається негода. Якщо багато комарів та мошок – буде спека, а якщо бджоли ховаються у вулики – чекайте дощу. Наші пращури вважали, що цього дня не варто починати нові справи, бо вони можуть не скластися.

3 липня - яке сьогодні церковне свято

Світий Анатолій підтвердив доктрину про дві природи Христа
Святий Анатолій підтвердив доктрину про дві природи Христа.

Православні віряни 3 липня вшановують пам'ять святого Анатолія, патріарха Царгородського. Він народився в Олександрії у другій половині IV століття і з юних літ почав служити Господу. Отець Кирило Олександрійський висвятив його у диякони за мудрість та благочестя. А вже у 449 році Анатолія обрали патріархом. Він змінив на посту Флавіана Константинопольського, якого скину з престолу, звинувативши у тому, що нібито Божественна природа Христа повністю поглинула людську.

Папа Діоскор I був впевнений, що зможе схилити молодого патріарха на свій бік, але Анатолій почав відновлювати чистоту вчення та залишився вірним канонам православної церкви. Він скликав Четвертий Вселенський Собор у місті Халкідоні, на якому і підтвердили доктрину про дві природи Христа – божественну і людську.

Все життя Анатолій вірно служив християнству. За його правління було зведено чимало храмів у Константинополі та перенесено до них мощей святих мучеників. У 457 році Анатолій коронував нового імператора Візантійської імперії Лева I Макеллу. Цей випадок став першим в історії. Помер Анатолій у 458 році. Після смерті його канонізували і зарахували до лику святих.

3 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України

Це професійне свято відзначають з 2011 року
Це професійне свято відзначають з 2011 року.

Щороку 3 липня в Україні відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України. Це професійне свято встановлено у 2011 році відповідним наказом Міністерства оборони України з метою вшанувати захисників неба та відзначити важливість цього роду військ у забезпеченні протиповітряної оборони країни. 

Зенітні ракетні війська є невід'ємною частиною Повітряних Сил, Сухопутних військ та Військово-морських сил України. Вони відіграють ключову роль у захисті повітряного простору над містами і важливими стратегічними об’єктами України від ракетних та інших ударів ворога. 

З нагоди свята висловлюють вдячність військовослужбовцям зенітних ракетних військ за їхню мужність та відданість справі. 

День армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України

Мета свята – показати героїзм воїнів
Мета свята – показати героїзм воїнів.

3 липня відзначається ще одне професійне свято – День армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України. Це свято було встановлено Указом Президента у січні поточного року, тож буде відзначатись вперше. Його метою є вшанування мужності та героїзму воїнів цього роду військ у боротьбі за свободу і незалежність України. А ще відзначити їх внесок у захист територіальної цілісності України та сприянні розвитку сучасних військових традицій.

День непокори

Термін "непокора" найчастіше вживається у контексті акцій протесту
Термін "непокора" найчастіше вживається у контексті акцій протесту.

"День непокори" – може стосуватися різних подій, але найчастіше цей термін вживається у контексті акцій протесту, громадянського непослуху або спротиву окупації. Ці протести є ненасильницькими, але здатними змінити колесо історії.

Метою цього дня є показати суспільству, що за свої ідеї і права варто боротись, особливо якщо певні структури обтяжують їх. Також що громадська чи соціальна непокора можуть сприяти скасуванням несправедливих законів та змінити світ на краще. 

Вперше термін "непокора" застосував американський письменник Генрі Торо у своєму есе, написаному у 1849 році. Він відмовився сплачувати податки через несправедливість державних діячів. Також прояви громадської непокори і різні часи демонструвати такі відомі постаті, як Махатма Ганді, відстоюючи свободу Індії, Мартін Лютер Кінг – за громадянські права темношкірих у США.

День вдячності кондиціонерам

Цей важливий винахід робить наше життя комфортнішим
Цей важливий винахід робить наше життя комфортнішим.

Кондиціонери в наших будинках стали незамінними помічниками, забезпечуючи комфортний мікроклімат у спекотні літні місяці та обігрів у холодну пору року. Тому не дивно, що у цього обладнання з'явилося власне свято – День вдячності кондиціонерам. Його відзначають щороку 3 липня, підкреслюючи важливу роль цього винаходу у створенні комфортних умов для роботи, відпочинку і повсякденної діяльності.

День вдячності кондиціонерам – це чудова нагода подякувати своєму пристрою за комфорт і прохолоду. Якщо подумки це зробили, то можна ще і наочно. Наприклад, перевірити та почистити фільтри, протестувати його роботу або провести глибокий сервіс, викликавши фахівців. Варто зазначити, що початок винайдення сучасного кондиціонера датують 1902 роком. Першим винахідником вважається американець Вілліс Хевіленд Керріер. Саме він створив першу функціональну модель кондиціонера.

Всесвітній день без поліетиленових пакетів

Яке сьогодні, 3 липня, свято: День зенітних ракетних військ України та День непокори 6
Поліетиленові пакети завдають шкоди природі.

Щорічно 3 липня відзначається Всесвітній день без поліетиленових пакетів. Це свято має на меті привернути увагу суспільства до проблеми забруднення Планети пластиковими відходами, а також заохотити відмовитись від використання пакетів з пластику, віддавши перевагу альтернативним варіантам з паперу чи багаторазовим торбинкам.

Також метою цього дня є підвищити обізнаність суспільства щодо екологічних проблем, які несуть за собою пластикові відходи. Вони майже не розкладаються і це завдає неймовірної шкоди природі. За статистикою, річний обсяг використаних поліетиленових пакетів у світі становить 5 трлн, а для їх розкладу потрібно майже 200 років. Середньостатистичний українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену на рік. 

Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. Україна теж підтримала цю ініціативу. У 2021 році Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів у країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube