В цей день народилися український актор Віталій Салій та британський актор Люк Томпсон
Сьогодні, 4 липня, православна церква України вшановує пам'ять святого Андрія, архієпископа Критського. В цей день іменини святкують Олексій, Андрій, Богдан, Дмитро, Марк, Михайло, Микола, Федір, Олександра, Анастасія, Марія, Марта, Ольга, Тетяна. До кінця року залишається 180 днів. Наші пращури вірили, що цього дня не варто робити великі покупки та лишати малих дітей у приміщенні самих.
Згідно з народними прикметами, якщо 4 липня багато ос – зима буде холодною, а якщо листя на деревах почало жовтіти – осінь буде ранньою. Вважається, яка погода цього дня, така буде до кінця липня. Також наші пращури говорили, якщо на небі зранку багато хмар – встановиться гарна погода, а якщо гримить – скоро буде град.
Православні віряни 4 липня вшановують пам'ять святого Андрія, архієпископа Критського. Він народився у Дамаску близько 660 року. Хлопчик від народження був німим. Проте у сім років його охрестили й Андрій отримав дар мови та почав говорити.
Це диво підштовхнуло хлопчика до вивчення Святого Письма. У віці 14 років він вирішив стати монахом і присвятити своє життя Господу. Андрій відправився до Єрусалиму, де і прийняв постриг в обітелі преподобного Сави Освяченого. Він був благочестивим та смиренним. А ще мав гарний розум, тому отримав в обітелі поглиблену освіту.
Згодом за ці чесноти Андрія зарахували до єрусалимського кліру та призначили секретарем Патріархії. Потім він отримав сан архідиякона та був причислений до представників Святого Граду. Вже у 680 році святого Андрія відкликали з Єрусалиму до Константинополя і призначений архідияконом до храму Святої Софії, Премудрості Божої.
За часів правління імператора Юстиніана II святий Андрій був висвячений у сан архієпископа міста Гортіна (острів Крит). На цьому посту він проявив себе як істинний світильник Церкви, великий Богослов, вчитель і поет. Найвідоміший твір Андрія Критського - "Великий Канон", або "Канон покаяння". У 692 році Андрій був призначений архієпископом Критським.
Щороку 4 липня в Україні відзначають професійне свято – День Національної поліції. Воно було започатковане у 2015 році згідно указа 5-го президента країни Петра Порошенка. Але спочатку у якості дня святкування було обрано 4 серпня, тільки через три роки дату змінили на 4 липня. Вона присвячена дню, коли нові патрульні вперше присягнули на вірність українському народу.
Цей день є нагодою висловити вдячність всім працівникам Національної поліції за їхню службу і відданість, особливо в умовах війни. Свято також покликане зміцнити довіру суспільства до поліції і підкреслювати важливу роль правоохоронців у забезпеченні правопорядку, протидії злочинності, а також забезпеченні прав та свобод громадян. Саме працівники Нацполіції приходять на допомогу у критичні моменти, коли є загроза для життя та здоров'я людини.
Варто зазначити, що до 2014 року правоохоронні структури України керувалися законодавством, встановленим ще в СРСР. Все тому, що зміни у цій сфері були не вигідні владі. Але трагічні події на Майдані 2013-2014 років зрушили з місця цю систему і відкрили двері до змін. Саме після Революції Гідності реформування правоохоронних органів постало для уряду України як невідкладне завдання. успішний досвід запозичили у грузинської системи і вже за рік відбулась перша церемонія присяги на вірність державі співробітників новоствореної поліції.
Цього дня, 4 липня, відзначають ще одне професійне свято – День судового експерта України. Свято напряму стосується тих, хто стоїть на захисті фактів і справедливості. Ініціювала його запровадження Координаційна рада з проблем судової експертизи при Мін’юсті у 2009 році.
Свято підкреслює внесок судових експертів у забезпечення законності, захисту прав і свобод громадян. Також воно сприяє усвідомленню суспільства важливості судово-експертної експертизи для забезпечення об'єктивності та справедливого суддівства. Воно є своєрідною даниною поваги до професіоналів за їх важку та дуже емоційну працю.
В умовах війни, судово-експертна діяльність набула особливого значення. Адже фахівці визначають збитки, завдані РФ українському народові та державі. Також їх діяльність важлива для вивчення психологічного впливу війни на людей.
4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Цей стиль музики зародився у США, а саме у штаті Джорджія, та охоплює широкий спектр тем, від кохання та праці, до фінансових проблем та сімейного життя. Мотиви музики у стилі кантрі дуже прості та гармонійні. Виконують її здебільшого на гітарі, скрипці та банджо.
Метою цього дня є популяризація музики у стилі кантрі, знайомство з її історією і розвиток інтересу до цього жанру. Особливо ця дата важлива для США, бо кантрі-музика є частиною американської культурної спадщини. Введення цього свята допомагає зберігати і передавати її наступним поколінням.
Зазвичай, у День музики у стилі кантрі її шанувальники збираються, слухають та обговорюють улюблену музику та виконавців. Також у США проводять концерти і спеціальні заходи на підтримку цього жанру.
А ще 4 липня святкують жартівливе свято, яке пов'язано зі спекою у цю пору року. Йдеться про День смаження яєчні на тротуарі. Свято не є офіційним державним, а скоріше являється приводом для веселощів і жартів у соціальних мережах.
Мета свята – нагадати, що липень місяць є серединою літа і найспекотнішим у році. Показати це найяскравішим способом можна за допомогою яєшні, підсмаживши її прямо на розігрітому сонцем асфальті. Особливого розголосу свято набуло в епоху соціальних мереж.