Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку
В Україні право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу. Згідно з пенсійною реформою страховий стаж, що дає право виходу на пенсію у 60 років, збільшується на 12 місяців щорічно й у 2028 році він становитиме 35 років. Це може бути 60, 63 або 65 років. Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області.
Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку. Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком у 2025 році, становить:
Стаж, який українці набувають за кордоном, буде включено для визначення права на пенсію за віком в Україні. До цього часу в Україні діяла норма, що до обрахунку стажу для призначення пенсії враховувався тільки стаж, набутий в Україні. Виключення становили країни, з якими Україна мала ратифіковані угоди щодо врахування стажів.
Минулого року народні депутати ухвалили закон, розроблений Мінсоцполітики, який запровадив так звану пропорційну систему обрахування стажу. Закон впроваджує, що для всіх країн застосовуються однакові правила: розмір пенсії українців залежатиме від страхових внесків, сплачених в Україні, але водночас, якщо людина працювала за кордоном, то її стаж буде враховуватися при визначенні права на пенсію. Наприклад, якщо людина пропрацювала в Україні 25 років і ще 5 років – за кордоном, до прийняття Закону – вона б не мала права на призначення пенсії за віком. Тепер – вона зможе включити ці 5 років страхового стажу за кордоном до свого стажу в Україні. Зараз Уряд ухвалив постанову, яка регламентує правила врахування цього стажу:
Тривалість страхового стажу напряму впливає на розмір майбутньої пенсії. Чим довше людина сплачує страхові внески і чим більшим є їхній розмір, тим більшою буде пенсійна виплата.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.