«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
«В Моїм Серці» — поєднання хіп-хопу, урбан-культури та глибокої віри в краще майбутнє для України, яка метафорично втілена у треку в образі квітки, яка пробивається до сонця. Натхненням для пісні стала знакова композиція «Квітка» гурту «Океан Ельзи». Саме її фрагмент, випадково почутий Євгеном Філатовим у стрічці Instagram, ліг в основу нового синглу.
Чому бурчить шлунок, коли ми голодні.
Коли ми голодні, наш шлунок видає серією бурчань, які можуть почути навіть оточуючі. Це нормальна частина людського буття, і кожен з нас переживав щось подібне. Та що насправді відбувається, та провокує ці дивні звуки.
Причина того, чому наш шлунок бурчить, коли ми голодні, полягає в гормональному зворотному зв’язку. Він покликаний повідомити нас, що вже пора їсти. Крім того, звук виникає від того, що мускулатура нашого травного тракту скорочується та розслабляється. Таке урчання та булькання навіть має свою кумедну назву - borborygmus, що грецькою означає "бурчання", пише Iflscience.
Гладкі м’язи вистилають більшу частину шлунково-кишкового тракту пучками, що можуть скорочуватися і розслаблятися, щоб допомогти їжі рухатися в правильному напрямку. Уявіть паштетну оболонку, де потрібен стискаючий рух, аби вичавлювати вміст вперед. Саме це і роблять наші м’язи. Наукове слово для цього стискаючого руху – перистальтика, й вона відбувається ритмічно.
Окрім штовхання їжі, ці м’язові скорочення можуть рухати гази та рідини, поєднання яких і викликають звукові "салюти". Бурчання від м’язових скорочень не обмежується шлунком, і часто шуми, які ми чуємо, виходять з нижніх відділів кишечника.
Однією з причин, чому бурчання здається таким гучним, коли ми голодні, є те, що в цей час ваш шлунок порожній. Їжа є хорошим глушником звуку. Тому, коли ваш сосуд із їжею порожній, його м’язова діяльність стає більш шумною.
Гормони - грелін та лептин - допомагають нам відстежувати нашу потребу в харчуванні. Грелін повідомляє нам, що ми голодні, тоді як лептин повідомляє, що ми ситі. Деякі дослідження на тваринах показали, що грелін може посилити моторику та спорожнення шлунка. Натомість дослідження на людях показало, що грелін також прискорює роботу кишечника.
Таким чином, можливо, коли ми голодні, грелін може посилювати м’язові рухи, які викликають бурчання. Втім, це складна частина нашої фізіології, що включає участь багатьох гормонів.
Шлунок здатен видавати звуку не тільки в стані голоду. Наш кишечник потребує очищення від багатьох речей, у тому числі слизу, газів і рідини. Тому перистальтика постійно працює, щоб підтримувати рух, аби організм не накопичував зайвого. Будь-хто, хто стикався з сильним газоутворенням, знає, що це доволі болісно. А у випадку закупорки та завороту (коли кишківник скручується) людям може знадобитися екстрена операція.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.