За особистою ініціативою Сирського: з мобілізаційного законопроєкту виключили норму про демобілізацію

Комітет ВР з питань нацбезпеки виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців, бо цього попрохав головком

Закон про мобілізацію
Головнокомандувач ЗСУ написав листа до міністра оборони Умєрова з відповідним проханням

З закону про мобілізацію, який наразі офіційно завершили розглядати в профільному комітеті, виключили норму про демобілізацію та ротацію військових. Причому це було зроблено особисто за проханням головкома ЗСУ Олександра Сирського. Він направив відповідного листа міністру оборони Рустему Умєрову, пропонуючи винести питання в окремий законопроєкт. 

Про це повідомив нардеп Олександр Федієнко в Telegram. Депутат додав фото листа Сирського та витяг з протоколу Кабміну.

У листі головком наголошує на тому, що необхідно невідкладно внести законодавчі зміни щодо питань проходження військової служби та мобілізації. Сирський пропонує виносити проблему демобілізації та ротації бійців окремим законопроєктом.

"Разом з тим, окремі положення законопроєкту, з огляду на значну кількість депутатських правок, потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення. 3 урахуванням зазначеного пропонується питання підстав звільнення з військової служби, а також... ротації військовослужбовців унормувати окремо шляхом розгляду в іншому законопроєкті", - написав Сирський у листі. 

Лист Сирського Умєрову
Лист Сирського Умєрову

Це підтвердив і нардеп Федієнко. Він опублікував відповідні витяги з протоколу Кабміну. 

"Багато хто питає щодо питання демобілізації. Підтверджую те, що комітет після проведення консультацій з головнокомандуючим, погодився врахувати пропозицію головнокомандуючого. Уряд зобовʼязаний внести на розгляд парламенту окремий законопроєкт із цими положеннями", - написав депутат.

За особистою ініціативою Сирського: з мобілізаційного законопроєкту виключили норму про демобілізацію 2

За особистою ініціативою Сирського: з мобілізаційного законопроєкту виключили норму про демобілізацію 3

Вже завтра, в середу 10 квітня, мобілізаційний закон, скоріше за все, буде в Раді. Про це заявив нардеп Ярослав Железняк. 

"Комітет з питань оборони сьогодні завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію. Там багато знову змін, тому я б дочекався висновку Комітету та таблиці. Ну і 10 квітня дуже ймовірно вже буде в залі Ради... Нагадаю, що в залі кожна правка може бути врахована або відхилена. Тому остаточна версія буде саме після розгляду парламентом і голосування в цілому", - зазначив депутат. 

А нардеп Гончаренко написав у Telegram, що демобілізації навіть через 36 місяців служби не буде. Якщо це навіть вирішить Ставка - також.

"Комітет з національної безпеки та оборони за поданням Кабінету Міністрів ПОВНІСТЮ прибрав розділ про терміни служби з мобілізаційного законопроєкту. Тільки що прийнято відповідне рішення. Розгляд законопроєкту в Раді починається вже завтра. Я в шоці", - заявив Гончаренко. 

Демобілізація: чому це важливе та болюче питання

Нагадаємо, що повномасштабна війна РФ проти України триває вже третій рік. Люди, які пішли в лави ЗСУ ще в перші дні вторгнення, досі залишаються там. Тобто "на гражданку" їх можуть відпустити за пораненням або подібним станом здоров'я. Демобілізації з війська досі немає. 

Це одна з фундаментальних проблем української армії, адже військові дуже втомлені роками бойових дій. Частково з ЗСУ вже почали відпускати строковиків, однак це не вирішує проблему бойових частин, які перебувають на фронті. Щоб демобілізовувати старих бійців, потрібні нові, а з цим також проблема: мобілізаційний закон досі не прийнятий, а немало українських чоловіків з тих чи інших причин намагаються ухилитися від візиту до ТЦК.

В новому законі стосовно мобілізації довгий час обговорювали норми щодо того, яким чином відпустити людей з війська. Перш за все тих, які "на передку" вже два роки. Однак, як ми бачимо, цю норму врешті повністю прибрали, головком попрохав винести її в окремий закон, який розглядатимуть не раніше ніж за вісім місяців після ухвалення багатостраждального закону про мобілізацію. 

Раніше "Інформатор" писав про демобілізацію перших строковиків. Це сталося вперше за два роки. Адже ті юнаки, які потрапили у військо восени 2021-го, весь цей час перебували в армії без можливості завершити службу. Тепер їх звільнять в запас. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube