В Україні вперше за два роки війни почалася демобілізація строковиків

Читать на русском

Йдеться про українських військових, які були на строковій службі на момент введення воєнного стану

Читать на русском
Демобілізація військових
У ЗМІ показали кадри з першими демобілізованими

Йдеться про українських військових, які були на строковій службі на момент введення воєнного стану

В Україні почався процес демобілізації військовослужбовців, які пройшли свій термін служби, але залишалися в Збройних Силах після російського вторгнення. Відповідно до Указу президента України Володимира Зеленського №149/2024, процес демобілізації військових триватиме протягом квітня та травня цього року. Крім ЗСУ, демобілізація також охоплює інші структури зі строковою службою, включаючи Державну спеціальну службу транспорту.

Вже відбуваються перші виходи "дембелів" зі служби, про що свідчать фото та відео, що з'явилися в профільних каналах. Демобілізація також проводиться в Державній прикордонній службі.

Telegram oembed: https://t.me/zsu_srochniki/2875

У цивільне життя військові повертаються з багажем досвіду, відчуттям гордості за свою службу. Вони готові зустріти нові виклики, які готує для них життя.
 
"Я пішов на строкову службу, тому що вважаю, що кожен чоловік має відслужити своє", – сказав прикордонник на псевдо "Кажан".

Зауважимо, що президент Володимир Зеленський у березні підписав указ про звільнення у запас військовослужбовців-строковиків. Проте справа з демобілізацією військовослужбовців, які взяли участь у бойових діях, ще не вирішена. Нардеп Федір Веніславський висловив побоювання, що демобілізують лише тих, хто служив протягом 36 місяців.

Законопроєкт щодо посилення мобілізації

В Україні тривають дискусії стосовно нового законопроєкту про посилення мобілізації і відповідальності за ухилення від неї. Наприклад, депутати 21 березня ухвалили закон №10313 про повторний медичний огляд обмежено придатних чоловіків. Навіть лунали пропозиції запровадити бронь від мобілізації відповідно до рівня зарплати, а також мобілізувати з 18 років.

Також депутати пропонують не запроваджувати військовий облік для українців, які виїхали з країни. Крім того, хто постійно проживає або навчається за кордоном, можуть вільно виїжджати за межі України.

Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. За це рішення проголосували 243 депутати. Народні депутати ВР подали понад 4000 правок до цього законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку". Проте до другого читання документ перероблять, виключивши з нього скандальні моменти. 

Наразі відомо, що основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Законопроєктом також передбачалось чимало обмежень для ухилянтів, але, як повідомив народний депутат від "Слуги народу" та член парламентського комітету з нацбезпеки Федір Веніславський, залишать лише керування транспортними засобами

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.