У Центрі протидії дезінформації прокоментували, чи загрожує українським жінкам мобілізація

Жоден закон, що стосується мобілізації, не передбачає мобілізацію жінок

Мобілізація жінок в Україні
Питання мобілізації жінок сьогодні не є актуальним

Центр протидії дезінформації при РНБО (ЦПД) заперечує мобілізацію жінок в Україні. Їхня заява є відповіддю на слова Оксани Григор'євої, радниці з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ, про необхідність підготовки до мобілізації жінок у найближчі роки. За її словами, Україна має брати приклад з Ізраїлю, де дівчаток з раннього віку готують до захисту країни.

У ЦПД зазначили, що наразі активно поширюється інформація, що в Україні збираються внести зміни до законодавства щодо призову жінок, однак влада поки що не розглядає питання обов'язкової мобілізації жінок до лав армії.

Центр наголошує, що жоден закон, який стосується мобілізації, не передбачає мобілізації жінок. Тому поширювана інформація - фейкова, а українців закликали довіряти лише перевіреним джерелам інформації.

"Питання мобілізації жінок сьогодні не є актуальним і не розглядається органами влади. Жінки можуть мобілізуватися до Сил оборони України виключно добровільно. Інше - не планується", - заявили в ЦПД.

Мобілізація жінок в Україні

10 квітня радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор'єва заявила, що Україні необхідно відмовитися від "старомодного менталітету" щодо жінок і запровадити політику підготовки жінок до військової служби за ізраїльським зразком. З тих жінок, які служать в українській армії, менше десятої частини беруть участь у бойових діях. Решта ж працюють медиками, офіцерами розвідки та адміністраторами. При цьому зі шкільного віку в Україні існує поділ на дівчат і хлопчиків, каже Григор’єва. Її слова викликали шквал критики в соцмережах.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що не підпише закон у разі його ухвалення Верховною Радою, якщо там буде передбачено мобілізацію жінок

До речі, за даними Кабінету міністрів України, нині в ЗСУ служать 65 тис. жінок – це приблизно на 40% більше, ніж 2021 року. Майже всі вони є добровольцями, бо примусового призову для жінок не існує, хоча жінки-медики зобов'язані ставати на військовий облік. Частка жінок-військовослужбовців в Україні менша, ніж у більшості країн НАТО, і становить 7,3%. Для порівняння – в армії США протягом останніх років частка жінок постійно перевищує 17%, а ув армії Великої Британії – понад 11%.

Нагадаємо, що Верховна Рада у першому читанні ухвалили законопроєкт про звільнення деяких категорій засуджених для військової служби у ЗСУ за контрактом. Це відбулося у середу, 10 квітня. Водночас засуджені за тяжкі злочини стати частиною війська не зможуть. Також депутати передумали саджати чоловіків за відмову від ВЛК. Від початку таких військовозобов'язаних громадян хотіли саджати до в'язниці. Але перед самим голосуванням цю норму в документі прибрали й вирішили обмежитись штрафами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube