“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Це дозволить позбавитися стереотипу, що виховання дітей – виключно жіноча сфера відповідальності
В Україні з'явиться звання «Батько-герой». Його присвоюватимуть чоловікам, які виховали п'ятьох і більше дітей, які досягли 8-річного віку, у тому числі усиновлених дітей.
Відповідний законопроєкт №6162 підтримав Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на засіданні – він рекомендував Верховній раді прийняти документ за основу, передає Інформатор.
Документ також встановлює розмір державної соціальної допомоги для "батьків-героїв". Як пояснила співавторка законопроєкту Марина Бардіна, запровадження почесного звання «Батько-герой» необхідне для популяризації відповідального батьківства.
«Звання «Батько-герой» насамперед – про роль батька у сім'ї. У суспільстві все ще панує стереотип, що виховання дітей є виключно жіночою сферою відповідальності. Однак часи змінюються, і все більше сімей порівну поділяють домашні обов'язки, а молоді тати із задоволенням на рівних із мамами беруть участь у вихованні дітей. Нове звання, аналогічне тому, що може отримати жінка, яка виховала до 8-річного віку 5 і більше дітей, ми підтримаємо чоловіків, які обрали шлях відповідального батьківства», – зазначила Бардіна.
Депутатка додала, що питання забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків у сфері догляду та виховання дітей, подолання гендерних стереотипів у цій сфері є одним із пріоритетів «Партнерства Біарріц» щодо утвердження гендерної рівності, до якої Україна приєдналася у 2020 році.
Зазначимо, минулого року парламент ухвалив закон про так званий декрет для тата. Чоловіки отримали право брати два тижні оплачуваної відпустки протягом перших трьох місяців від дня народження дитини. Як чоловіки, так і жінки можуть однаково піти у трирічну відпустку з догляду за дитиною. Раніше це могла зробити лише мати, і вона вирішувала, чи можна передати таке право батькові.
Нагадаємо, у Канаді суд заборонив невакцинованому батькові бачити свою дитину. Крім того, «Пакунок малюка» можуть отримати батьки новонароджених на окупованих територіях.
Також Інформатор писав, кого в Україні можуть позбавити батьківських прав та за що.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.