Укрпошта повідомила про повістку у Вайбер: чи вважається вона врученою – пояснення адвоката

Українці мають три дні на те, щоб забрати повістку з Укрпошти, сповіщення про яку надійшло у Вайбер, а якщо громадянин цього не зробить — повістка вважається врученою

Повістка, Укрпошта, Viber
Укрпошта повідомила про повістку у Viber, чи вважається вона врученою

В Україні значно змінився порядок вручення повісток військовозобов'язаним громадянам і скоротився термін прибуття за ними. Поряд зі звичайним відправленням повістки на відділення "Укрпошти", громадянам може надійти смс-сповіщення на Вайбер. У такому випадку особа має лише три дні на те, що прийти на відділення "Укрпошти" і забрати повістку, якщо цього не зробити — документ вважатиметься врученим належним чином.

Про те, що повістка через сповіщення Укрпошти смс на Вайбер вважається врученою, підтвердив адвокат адвокатського об'єднання "Актум" Дмитро Кушнаренко для "РБК Україна". Фахівець підкреслив, що відтепер працівники Укрпошти зобов'язані сповіщати українців всіма доступними способами про отримання повістки. Смс-сповіщення у Вайбер — один із них. 

"Тепер у разі отримання поштовим відділенням повісток від ТЦК (листів з повістками), працівники поштового відділення протягом трьох днів мають здійснити належне інформування та повідомлення адресатів всіма доступними методами", – повідомив Кушнаренко.

Адвокат наголосив, що українці мають лише три дні для того, щоб забрати повістку з відділення "Укрпошти". Якщо цього не зробити — повістка буде вважатися врученою належним чином навіть тоді, коли повідомлення про повістку надійшло не лише на поштову скриньку, але й на Вайбер. При цьому, якщо людина змінила адресу проживання, але не сповістила про це ТЦК та СП, то повістку можуть надіслати за старою адресою і вона теж вважатиметься врученою. 

Повістка у потязі - законна, а от відмова від неї - ні

Представники ТЦК у ході заходів оповіщення у рамках мобілізації мають право вручати військовозобов'язаним повістки. Якщо громадянин відмовляється отримувати повістку - військкоми складають спеціальний акт, яким фіксується така відмова. На основі цього документа правопорушника притягують до адміністративної відповідальності, його можуть затримати правоохоронці і доставити до військкомату. При цьому ТЦК фіксують весь процес на бодікамери чи відеореєстратори.

Водночас працівники ТЦК мають повне право роздавати повістки як на залізничних вокзалах, так і у потягах навіть під час їх руху. Усі ці локації є громадськими місяцями, а за законом військкомам дозволено вручати повістки у громадських місцях. При цьому військовозобов'язаний має з'явитися за повісткою у термін, чітко визначений у ній. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube