"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років
В Україні вперше оголосили підозру в учиненні екоциду. Серед підозрюваних — начальник та майстер цеху теплопостачання одного із підприємств, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції. У технологічному процесі виробництва використовується значна кількість шкідливих речовин, що призвело до знищення ставку.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Зокрема, дисперсія для проклеювання, гідроксихлорид алюмінію, крохмаль та інші речовини. Потрапляючи у воду природних водойм, вони погіршують її якість та негативно впливають на водну екосистему. Це призводить до масового знищення рослин і тварин та спричиняє настання екологічної катастрофи.
"Начальник та майстер цеху тепловодопостачання підприємства з жовтня 2017 по січень 2021 року, з використанням можливостей технологічного обладнання очисних споруд скинули недостатньо очищені зворотні води у річку, яка є притокою річки Случ. Внаслідок таких дій, згідно з висновками інженерно-екологічної експертизи, на ділянці близько 4 кілометрів від місця скиду зворотних вод відбулась негативна зміна екологічної рівноваги. Через забруднення води хімічними речовинами зникла річкова флора і фауна. Її відновлення та відтворення неможливі", - йдеться у повідомленні.
Чоловікам одного із господарських товариств повідомили про підозру у вчиненні екоциду (ст. 441 Кримінального кодексу України). Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.
Українці можуть самостійно дізнатися про стан повітря, води та ґрунту. Для цього можна скористатися додатком "ЕкоЗагроза". Наприклад, якщо Telegram-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря. Також туди можна повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких ви стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря. Для зручності кожного, у застосунку доступна функція виклику екстрених служб. Завантажити додаток можна з Google Play або App Store.
Нагадаємо, у Чорному морі через війну загинуло щонайменше три тисячі дельфінів. Крім того, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів.
Також Інформатор писав, скільки збитків екології України нанесли загарбники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.