В Україні вперше в історії довели до суду справу про екоцид: два чоловіки знищили ставок

Читать на русском

Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років

Читать на русском
В Україні вперше в історії довели до суду справу про екоцид: два чоловіки знищили ставок
Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу

Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років

В Україні вперше оголосили підозру в учиненні екоциду. Серед підозрюваних — начальник та майстер цеху теплопостачання одного із підприємств, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції. У технологічному процесі виробництва використовується значна кількість шкідливих речовин, що призвело до знищення ставку. 

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Зокрема, дисперсія для проклеювання, гідроксихлорид алюмінію, крохмаль та інші речовини. Потрапляючи у воду природних водойм, вони погіршують її якість та негативно впливають на водну екосистему. Це призводить до масового знищення рослин і тварин та спричиняє настання екологічної катастрофи.

"Начальник та майстер цеху тепловодопостачання підприємства з жовтня 2017 по січень 2021 року, з використанням можливостей технологічного обладнання очисних споруд скинули недостатньо очищені зворотні води у річку, яка є притокою річки Случ. Внаслідок таких дій, згідно з висновками інженерно-екологічної експертизи, на ділянці близько 4 кілометрів від місця скиду зворотних вод відбулась негативна зміна екологічної рівноваги. Через забруднення води хімічними речовинами зникла річкова флора і фауна. Її відновлення та відтворення неможливі", - йдеться у повідомленні. 

Чоловікам одного із господарських товариств повідомили про підозру у вчиненні екоциду (ст. 441 Кримінального кодексу України). Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Джерело: Офіс Генерального прокурора України
Джерело: Офіс Генерального прокурора України

 

Джерело: Офіс Генерального прокурора України
Джерело: Офіс Генерального прокурора України

 

Джерело: Офіс Генерального прокурора України
Джерело: Офіс Генерального прокурора України

Куди повідомляти про екологічні злочини 

Українці можуть самостійно дізнатися про стан повітря, води та ґрунту. Для цього можна скористатися додатком "ЕкоЗагроза". Наприклад, якщо Telegram-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря. Також туди можна повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких ви стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря. Для зручності кожного, у застосунку доступна функція виклику екстрених служб. Завантажити додаток можна з Google Play або App Store.

Нагадаємо, у Чорному морі через війну загинуло щонайменше три тисячі дельфінів. Крім того, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів.

Також Інформатор писав, скільки збитків екології України нанесли загарбники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.