Скільки збитків екології України нанесли загарбники

У жовтні через атаки росіян виникло понад 30 пожеж

Скільки збитків екології України нанесли загарбники

Шкода довкіллю України від російської агресії оцінюється у понад 37 мільярдів євро. Загалом, через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів викиди в атмосферне повітря вже перевищили 67 мільйонів тонн. Забруднене повітря не має кордонів.

Про це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко. За його словами, світ має визнати, що росія – найбільший спонсор тероризму в сучасному суспільстві. Саме ця країна за сприяння білорусі використовує ядерний, енергетичний та сировинний терор, завдає значної шкоди довкіллю не лише України, але і всієї Європи.

"Зазнаючи поразок на полі бою, російські війська цілеспрямовано б'ють по мирних мешканцях і цивільній інфраструктурі України. 10 жовтня по Україні випустили понад 80 ракет. Масовані атаки з використанням іранських безпілотників-камікадзе повторилися 11 та 17 жовтня. Через це виникло понад 30 пожеж", - наголосив Федоренко. 

Він підкреслив, що росія навмисно знищує українську водну інфраструктуру. Останній приклад – удари по дамбі Карачунівського водосховища на річці Інгулець біля Кривого Рогу.

"Як результат, вода у річці тимчасово стала червоного кольору. Забруднена вода потрапляє в транскордонні ріки, Чорне та Азовське море, і може дістатися сусідніх країн", - розповів Федоренко.

Він також навів ще декілька прикладів, які демонструють обсяги заподіяної шкоди українській природі: 

  • російська агресія перетворила найродючіші у світі чорноземи у величезне мінне поле. Майже третина території України – близько 200 тисяч квадратних кілометрів – потребуватиме розмінування. 
  • Страждають від злочинних дій росіян українські ліси. Понад 2,4 мільйона гектарів лісів значно пошкоджені — спалені та перекопані. На відновлення знадобляться десятки років.
  • Війною уражені 20% природоохоронних територій України. В зоні ризику Рамсарські угіддя та Смарагдова мережа. 
  • Загарбники окупували 2,209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами. Їх разом оцінюють у 12,7 трильйона євро. 
  • росія не погоджується на створення демілітаризованої зони навколо найбільшої в Європі АЕС — Запорізької атомної електростанції та регулярно обстрілює територію навколо та інфраструктуру. 

"Ми закликаємо міжнародну спільноту сприяти притягненню агресора до відповідальності заради миру і безпеки у світі. Дякуємо тим країнам-учасницям ОБСЄ, які допомагають нам протистояти цьому терору", - акцентував Федоренко.

Які екологічні проблеми, спричинені війною, турбують українців

Практично всі українці вважають, що є ті чи інші критичні екологічні наслідки через повномасштабну війну. Про це свідчать результати опитування "Думки і погляди населення України щодо екологічних наслідків війни". Топ-критичним наслідком для України є радіаційне забруднення через обстріли атомних електростанцій (56% вважають критичним для країни в цілому, а 51% – для себе особисто). Інші топ-наслідки: мінування земель та лісів (39,5% для країни в цілому і 31% для себе особисто), поширення небезпечних речовин через обстріли нафтобаз тощо (відповідно, 36,5% і 27%) та забруднення водойм (27% і 23%). Забруднення повітря та засмічення територій більшість респондентів вважають найменш критичними наслідками війни.

Нагадаємо, у Чорному морі через війну загинуло щонайменше три тисячі дельфінів. Крім того, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів.

Також Інформатор писав, що Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube