Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Планують збільшити кількість кораблів
Уперше в Україні розроблена Доктрина Військово-морських сил Збройних сил України. Документ підготували з використанням досвіду країн-членів і країн-партнерів НАТО.
Про це повідомляє пресцентр Міністерства оборони України, передає Інформатор.
Зараз майбутнє України залежить від здатності вільно використовувати море в рамках міжнародного права, дотримання якого в Чорноморському регіоні можуть забезпечити насамперед, країни-члени НАТО й безпосередньо саме членство України в Північноатлантичному альянсі.
Доктрина являє собою сукупність положень про основи застосування та ролі ВМС у захисті інтересів України на морі. У документі сфокусовано увагу на перспективних напрямах розвитку озброєння і військової техніки ВМС України. Основними напрямами розвитку морських сил на довгостроковий період повинні стати нарощування корабельного складу шляхом будівництва (закупівлі або отримання коштів міжнародної технічної допомоги) нового й модернізації існуючого корабельного складу.
Згідно з документом, пріоритетом є оснащення берегових військових частин новітніми зразками озброєння. Наприклад, береговими ракетними комплексами «Нептун».
Нагадаємо, у цьому році закуплять турецькі безпілотники Bayraktar для потреб ВМС України. Крім того, у Херсонській області побудували плавучий причал для ВМС.