«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Планують збільшити кількість кораблів
Уперше в Україні розроблена Доктрина Військово-морських сил Збройних сил України. Документ підготували з використанням досвіду країн-членів і країн-партнерів НАТО.
Про це повідомляє пресцентр Міністерства оборони України, передає Інформатор.
Зараз майбутнє України залежить від здатності вільно використовувати море в рамках міжнародного права, дотримання якого в Чорноморському регіоні можуть забезпечити насамперед, країни-члени НАТО й безпосередньо саме членство України в Північноатлантичному альянсі.
Доктрина являє собою сукупність положень про основи застосування та ролі ВМС у захисті інтересів України на морі. У документі сфокусовано увагу на перспективних напрямах розвитку озброєння і військової техніки ВМС України. Основними напрямами розвитку морських сил на довгостроковий період повинні стати нарощування корабельного складу шляхом будівництва (закупівлі або отримання коштів міжнародної технічної допомоги) нового й модернізації існуючого корабельного складу.
Згідно з документом, пріоритетом є оснащення берегових військових частин новітніми зразками озброєння. Наприклад, береговими ракетними комплексами «Нептун».
Нагадаємо, у цьому році закуплять турецькі безпілотники Bayraktar для потреб ВМС України. Крім того, у Херсонській області побудували плавучий причал для ВМС.