В Україні випробували чеську самохідну гаубицю

Читать на русском

Можливість використання у Dana-M2 радянських 152-мм снарядів має велике логістичне значення

Читать на русском
В Україні випробували чеську самохідну гаубицю

Можливість використання у Dana-M2 радянських 152-мм снарядів має велике логістичне значення

В Україні випробували чеську самохідну артилерійську установку Dana-M2. Українські артилеристи позитивно оцінили можливість установки прив’язуватися до місцевості й індивідуально робити всі обчислення.

Про це повідомляє Інформатор покликаючись на військовий портал Defense Express.

Установка пройшла 18 перевірок, включаючи ходові і вогневі випробування. Результат багатоденних випробувань — позитивний. Вона підтвердила всі заявлені характеристики, що є важливою умовою для початку реалізації контракту на постачання 26 машин в українську армію. Головний акцент у випробуваннях зроблений на автоматизацію, швидкість, точність і ефективність вогню 152-мм САУ.

«Основний режим вогню Dana-M2 — повністю автоматичний. Командир тільки вводить вхідні дані: координати цілі, темп і кількість пострілів. Інший розрахунок — тільки контролює роботу машини, яка самостійно визначає своє місце розташування, робить балістичні розрахунки, наводить гармату, вибирає снаряд і заряд і заряджає гармату. А командир після цього робить постріл», — заявив глава комісії з проведення функціональних випробувань полковник Сергій Мусієнко.

В Україні випробували чеську самохідну гаубицю 1

В Україні випробували чеську самохідну гаубицю 2

В Україні випробували чеську самохідну гаубицю 3

В Україні випробували чеську самохідну гаубицю 4

Згідно з умовами рамкової угоди із закупівлі Dana, яка була підписана ще у 2018 році, Excalibur Army погодилася на локалізацію виробництва в Україні. Водночас для Excalibur Army випробування зброї в Україні також має велике значення, оскільки Dana-M2 — це нова САУ і ВСУ можуть стати першими її операторами.

«Наше завдання — вивчити можливості сервісного й технічного обслуговування, виготовлення деяких комплектуючих і ЗІПів із подальшим переходом до великовузлового складання на території України в рамках спільного підприємства», — розповів Олег Туринський, директор ДП «Шепетівський ремонтний завод».

Саме цей завод є профільним підприємством, яке ремонтує, модернізує і створює артилерійські й реактивні системи. Така співпраця дозволяє українському оборонно-промисловому комплексу отримати нові компетенції, які знадобляться для створення власних зразків нового озброєння.

 

 

Нагадаємо, в Україні вперше розробили доктрину для військово-морських сил. Крім того, у Херсонській області побудували плавучий причал для ВМС.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.