Пропагандистська машина Кирієнко стоїть за великою кількістю вкидів проти України
Українські спецслужби викрили російську фабрику фейків, якою опікується заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко. Про український контрпропагандистський успіх розповів 21 вересня радник керівника Офісу Президента Сергій Лещенко. За його словами, це вкотре доводить: Росія поширює брехню, щоб посіяти в світі недовіру до України та зменшити її підтримку.
Лещенко на брифінгу, який транслювала пресслужба ОП, звернув увагу, що план Кремля, який намагався реалізувати куратор Кирієнко та його творці фейків, полягає у зміні політичних позицій низки країн, яки зараз симпатизують України.
"На цьому тижні було викрито пропагандиську машину РФ під назвою "Команда И". Це фабрика фейків, яка курувалася особисто заступником голови адміністрації президента Путіна Сергієм Кирієнком. Саме ця пропагандистська машина стоїть за великою кількістю вкидів проти України як на території Росії, так і... на території третіх країн, які під впливом цих фейків можуть змінювати політичну позицію", - підкреслив Лещенко.
Міністерство фінансів США запровадило санкції проти керівництва RT (зокрема її головної редакторки Маргарити Симоньян) та пов'язаних із ним компаній за втручання в президентські вибори в США. Також Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення двом співробітникам каналу за порушення законодавства щодо іноземних агентів та відмивання коштів.
4 вересня Держдепартамент США оголосив про нові заходи у відповідь на спроби Росії втрутитися у вибори, спрямовані проти російських пропагандистів. Як повідомляло видання Bloomberg у червні цього року, дедалі більше супротивників США на чолі з Росією намагаються вплинути на президентські вибори-2024. Зокрема, за допомогою найманих комерційних фірм та використання генеративного штучного інтелекту. Окрім РФ, у вибори в США намагаються втрутитися Іран та Китай.
У жовтні 2023 року, у США поділилися зі 100 країнами доповіддю розвідки. У ній стверджується, що Росія втручалася у демократичні вибори по всьому світу. Вона робитиме це і надалі. Москва використовує шпигунів, соціальні мережі та державні ЗМІ, щоб підірвати довіру громадськості до чесності виборів.
Наразі YouTube тестує нову функцію, яка дозволить користувачам додавати важливий контекст під відео, а також вишукуватиме фейки. Функціонал дуже нагадує Community Notes в X (Twitter), який дозволяє користувачам розвінчувати різні фейки. В Google кажуть, що ця функція може бути використана як пояснення, коли пісня є пародією, або повідомлення глядачам про те, що старі кадри зображуються як актуальна подія. І це буде актуально з огляду того, що російська пропаганда активно поширює неправдиву інформацію, маніпулюючи користувачами.
Запуск цієї на YouTube відбувається у рік виборів у США. Дезінформація під час виборів 2024 року може стати великою проблемою завдяки появі генеративного ШІ. Тому YouTube хоче зменшити поширення дезінформації.
TikTok теж буде обмежувати поширення відео з російською пропагандою. Зокрема, це стосується акаунтів, повʼязаних із державними ЗМІ Росії та Китаю. Також буде заборонена реклама цих облікових записів за межами їхніх країн. Зокрема, це робиться для того, щоб ці акаунти не використовували як інструмент пропаганди в рік великих виборів.
Держсекретар США Ентоні Блінкен вересни 2024 року звинуватив російські державні медіа, зокрема RT, у поширенні пропаганди та дезінформації, а також у залученні до розвідувальної діяльності. За даними Державного департаменту США, ці медіа не тільки ведуть інформаційні кампанії, але й мають приховані можливості для впливу на внутрішньополітичні процеси в інших країнах, включаючи кібернетичні атаки.
Після цього компанія Meta оголосила про заборону російських державних медіамереж на своїх платформах. Зокрема заблокувала RT і "Россия Сегодня" через підозри у прихованому впливі на західну аудиторію. Заборона поширюється на Facebook, Instagram, WhatsApp і Threads.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.