Окупанти поширили фейк про українських партизанів, які нібито спалили західне озброєння в Румунії

Члени "антивоєнного руху України в Румунії", яких вигадала російська пропаганда, не знищували два військових склади з озброєнням НАТО, та й ніхто не знищував

горить поїзд Аргентина, фейк, смартфон, пожежа на газовому терміналі Румінія
Російські паблики розганяють фейки про нібито підпали поїзда та газовий термінал у Румунії: начебто це зробили українці, які проти війни

Перед самітом НАТО у Вашингтоні російська пропаганда запустила чергову примітивну інформаційну кампанію з метою оббрехати Україну та знизити її підтримку на Заході. Чергова брехня росіян стосується передавання західного озброєння Україні. Йшлося про те, що нібито "партизани" спалили це озброєння в Румунії і воно не доїхало в Україну

Дезінформація РФ мала на меті переконати когось на заході, що самі українці нібито проти постачання допомоги від партнерів. Причому настільки проти, що нібито організували рух опору в Румунії та провели там низку успішних диверсій. Тобто меседж фейків був таким: "Партизані з антивоєнного руху саботують передачу західного озброєння Україні", повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Spravdi 13 липня.

"Брехня: члени антивоєнного руху України вчинили диверсію і підпалили потяг з військовою технікою, знищили два військових склади з озброєнням НАТО і газовий термінал BulRom gas Impex у Румунії. Таку інформацію тиражують пропагандисти у Telegram і в соцмережі Х на західну аудиторію", - попередили українські борці з дезінформацією.

У Spravdi розказали про брехню окупантів: фейкороби, зокрема, використали фото палаючого поїзда, яке навіть не має стосунку до європейського континенту. Він горів не у Румунії, а в аргентинському місті Сан-Мартін ще у 2019 році, про що тоді  писала місцева газета Clarin.com.

Для ілюстрації пожежі на "складі з натівським озброєнням" пропагандисти використали фото з реальної події у селі Слетіоара в Румунії – як повідомляли місцеві ЗМІ, там горів не військовий склад, а два будинки і три господарські будівлі, розібралися фактчекери "Укрінформ". Фейки поширювалися через російські телеграм-канали і акаунти у соціальній мережі Х, а також англійською, іспанською, німецькою, грецькою та румунською мовами на західну аудиторію.

"З огляду на те, що росіяни обрали випадкові пожежі у різних куточках світу, можна стверджувати, що вони жодним чином не пов’язані з "підривною діяльністю українців" в Румунії. Окрім того, відсутня й інформація у ЗМІ щодо нещодавньої пожежі на газовому терміналі BulRom gas Impex, що нібито (згідно з фейком) там була", - підсумували в Spravdi.

Окупанті поширили фейк про українських партизанів: нібито спалили західне озброєння в Румунії 1

Боротьба соцмереж з фейками та пропагандою Росії

Наразі YouTube тестує нову функцію, яка дозволить користувачам додавати важливий контекст під відео, а також вишукуватиме фейки. Функціонал дуже нагадує Community Notes в X (Twitter), який дозволяє користувачам розвінчувати різні фейки. В Google кажуть, що ця функція може бути використана як пояснення, коли пісня є пародією, або повідомлення глядачам про те, що старі кадри зображуються як актуальна подія. І це буде актуально з огляду того, що російська пропаганда активно поширює неправдиву інформацію, маніпулюючи користувачами.

Запуск цієї на YouTube відбувається у рік виборів у США. Дезінформація під час виборів 2024 року може стати великою проблемою завдяки появі генеративного ШІ. Тому YouTube хоче зменшити поширення дезінформації.

TikTok теж буде обмежувати поширення відео з російською пропагандою. Зокрема, це стосується акаунтів, повʼязаних із державними ЗМІ Росії та Китаю. Також буде заборонена реклама цих облікових записів за межами їхніх країн. Зокрема, це робиться для того, щоб ці акаунти не використовували як інструмент пропаганди в рік великих виборів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube