Meta забанила RT та інші російські пропагандистські медіа на своїх платформах

Після ретельного розгляду Meta розширила роточні заходи проти російських державних ЗМІ. Россия Сегодня, RT та інші пов’язані організації тепер заборонені в додатках у всьому світі через іноземне втручання

Meta, RT
Заборона поширюється на соцмережі та мессенджери Meta

Компанія Meta оголосила про заборону російських державних медіамереж на своїх платформах. Зокрема заблокувала RT і "Россия Сегодня" через підозри у прихованому впливі на західну аудиторію. Заборона поширюється на Facebook, Instagram, WhatsApp і Threads.

Про це пише CNN. За даними видання, рішення про заборону прийняли через кілька днів після того, як Міністерство юстиції США звинуватило двох співробітників RT у справі про переказ майже десяти мільйонів доларів в американську компанію Tenet Media для створення контенту, що підтримує російські інтереси.

"Після ретельного розгляду ми розширили наші поточні заходи проти російських державних ЗМІ. RT, "Россия Сегодня" та інші пов’язані організації тепер заборонені на всіх наших платформах у всьому світі через іноземне втручання", — йдеться в заяві представника Meta.

Tenet Media має у своєму складі кілька відомих правих коментаторів, таких як Тім Пул, Дейв Рубін і Бенні Джонсон, звинуватила російську схему у маніпуляціях. RT відповіла на звинувачення Міністерства юстиції саркастичними заявами.

Заборона Meta на RT стала кульмінацією тривалої боротьби між американським технологічним гігантом і російськими державними акторами. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Meta вже блокувала рекламу російських державних ЗМІ на своїх платформах.

Очікується, що керівники Meta, Microsoft і Alphabet (материнської компанії Google) виступлять перед Комітетом з розвідки Сенату 18 вересня, щоб обговорити зусилля своїх компаній у боротьбі з іноземними загрозами до виборів у США. До заборони RT мала 7,2 мільйона підписників у Facebook та 1 мільйон у Instagram.

Блінкен про  RT

Держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив російські державні медіа, зокрема RT, у поширенні пропаганди та дезінформації, а також у залученні до розвідувальної діяльності. За даними Державного департаменту США, ці медіа не тільки ведуть інформаційні кампанії, але й мають приховані можливості для впливу на внутрішньополітичні процеси в інших країнах, включаючи кібернетичні атаки.

"Ми дізналися, що RT має кіберможливості та задіяна у прихованих інформаційних операціях, операціях впливу і військових закупівлях. Російська держава інтегрувала всередину RT підрозділ із можливостями для кібероперацій та зв'язками з російською розвідкою", — сказав Блінкен, додавши, що керівництво RT було обізнане про цю ситуацію.

Блінкен також сказав, що RT використовує ці ресурси для втручання в політичні процеси не тільки в США, а й в інших країнах. Він навів приклади втручання у майбутні президентські вибори в Молдові, де пропагандисти намагалися спровокувати насильство і заворушення. Окрім цього, за його словами, RT брала участь у створенні фейкових платформ Red і African Stream у Німеччині та країнах Африки відповідно.

Держсекретар зазначив, що навесні 2023 року російські урядові структури інтегрували кіберможливості цього підрозділу в діяльність RT, що займається таємними операціями впливу по всьому світу. Інформація, отримана за допомогою цього підрозділу, надходить до російських розвідувальних служб, медіа, найманців і інших державних структур.

Нагадаємо, західні ЗМІ вважають, що Росія хоче вплинути на вибори в США, щоб послабити підтримку України. Також повідомлялося, що корпорація Microsoft заявила про активізацію російських кібергруп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube