В Україні школярам провели уроки антикорупції

Всеукраїнський урок доброчесності у школах проходить щорічно напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією

Корупція
"Уроки доброчесності" проводять у форми гри

По всій Україні у п'ятницю, 6 грудня, школярам провели "уроки доброчесності". Це щорічний захід, який ініціює Національне агентство з питань запобігання корупції. На цих уроках працівники НАЗК пояснювали дітям, якої шкоди завдає корупція.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. Всеукраїнський урок доброчесності для школярів проводять щорічно напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією.

"НАЗК ініціює проведення різноманітних заходів, зокрема, заходів, які стосуються саме закладів загальної середньої освіти. Це наш традиційний тиждень доброчесності, який проводиться в усіх школах України", - заявили в НАЗК.

Головне завдання "уроків доброчесності" - виховати майбутнє України, яке будуватиме країну без корупції. Проводять такі заняття інтерактивно, у формі гри. Перш за все школярам розповідають про доброчесність у навчанні.

"За словами освітян, доброчесність - це те, за що ми сьогодні воюємо", - йдеться в сюжеті.

Боротьба з корупцією: як її оцінюють українці

В Україні 74% громадян вважають боротьбу з корупцією найважливішою реформою для країни. За даними соціологів, 84% громадян не задоволені антикорупційними зусиллями в Україні, тільки 15% опитаних задоволені ними.

Нагадаємо, 29 жовтня ВРУ прийняла в цілому законопроєкт №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах. Цей документ дозволяє викрити своїх спільників, відшкодувати збитки, виплатити великий штраф та отримати менший термін ув'язнення, ніж вимагає Кримінальний кодекс. Закон підтримали й САП і НАБУ.

Таким чином, корупціонер, погодившись на співпрацю зі слідством, може викрити співучасників та відшкодувати збитки, а натомість отримає менший термін ув'язнення. За рішенням суду корупціонеру також можуть присудити штраф, як додаткове покарання. 

Окрім того, за даними "Опендатабот", станом на кінець жовтня 2024 року в Україні винесли 6877 вироків корупціонерам від початку повномасштабного вторгнення. У 2024 році лише у 1,5% випадків судді призначили покарання у вигляді позбавлення волі. Найчастіше корупціонери відбуваються штрафами - таких випадків 97,5%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube