Російські кораблі, що базуються в сирійському Тартусі, можуть бути передислоковані до африканських портів
Російські кораблі, які наразі базуються в сирійському Тартусі, можуть бути передислоковані до африканських портів. Представник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук прокоментував складну ситуацію для РФ в Сирії та можливі варіанти для її флоту. Він пояснив, чому Абхазія не підходить для Кремля у плані передислокації кораблів.
Про це Плетенчук розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини", коментуючи ситуацію в Сирії після падіння режиму Башара Асада. Він підкреслив, що ситуація в Сирії для Росії є дуже складною і не варта порівняння з афганським досвідом, коли радянські війська залишали країну наприкінці 1980-х. Плетенчук наголосив, що в Сирії все залежить не від Кремля, а від зміни ситуації на місцях.
Він також зазначив, що російський Чорноморський флот не має значних перспектив для перебазування до Абхазії через обмеження портової інфраструктури та місцеву неприязнь. Як результат, Москва, ймовірно, шукає нові можливості для базування своїх військових кораблів у країнах Африки, де є лояльніші режими. Водночас Плетенчук зауважив, що перебазування стане серйозною проблемою для Росії через довгі логістичні лінії та нестабільність в регіоні.
"Не слід забувати, що у [окупантів] логістика розтягнута аж до півночі та до Балтики. Тому в них є Північний флот та Балтійський флот, й на ротацію одиниці звідти йдуть та туди ж повертаються, для цього доводиться долати десь близько 7 тис. км...", - додав військовий.
Також у своєму виступі Плетенчук прокоментував поточну ситуацію у Чорному та Середземному морях, повідомивши, що на 15 грудня в Середземному морі знаходиться 7 російських кораблів, включаючи носії крилатих ракет "Калібр". Водночас в Чорному морі російські кораблі наразі відсутні.
Плетенчук розповів, що у складі ЧФ РФ, який наразі базується в Новоросійську, є 8 ракетоносіїв. Водночас з юридичного погляду, це, скоріш не флот, а флотилія, тому що після потоплення крейсера "Москва" в ньому немає кораблів першого рангу.
"Є фрегати "Адмірал Ессен" та "Адмірал Макаров", але це – кораблі другого рангу. Однак по факту це доволі велика кількість одиниць. Серед плюсів те, що вони зачинені в акваторії та піти не можуть, бо це виглядатиме досить кепське для них. Та кораблі, які є носіями ракет, не мають універсальних пускових установок, які дозволяють, крім "Калібрів" запускати ще щось – наприклад, "Онікси", або "Циркони", - розповів Плетенчук.
Кремль не виводить військові бази з Сирії після падіння режиму Башара Асада. Однак вони відводять російський військовий контингент з півночі країни та блокпостів у Алавітських горах. Зазначається, що Росія веде переговори з новою владою у Сирії щодо майбутнього своїх військових баз на території держави.
Нещодавно у Reuters повідомили, що вже колишній диктатор Башар Асад майже нікому не розповідав про свої плани втекти з Сирії після краху свого правління. Він обманув помічників, чиновників та навіть родичів, зокрема молодшого брата, який командував однією з дивізій його армії. Тікаючи, Асад запевняв всіх, що військова підтримка Росії вже в дорозі, хоча насправді РФ відмовила йому в цьому ще на початку повстання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.