Росія не планує виводити свої військові бази з Сирії - Reuters

Також у Reuters повідомили, що Москва веде переговори з новою владою країни

Сирія, росіяни
Частина військової техніки повертається з Сирії у Москву. Колаж ілюстративний. Фото праворуч: авіабаза в Хмеймімі (знімок MAXAR)

Кремль не виводить військові бази з Сирії після падіння режиму Башара Асада. Однак вони відводять російський військовий контингент з півночі країни та блокпостів у Алавітських горах. Зазначається, що Росія веде переговори з новою владою у Сирії щодо майбутнього своїх військових баз на території держави. 

Сирійські військові та співробітники безпеки, які контактують із росіянами, повідомили виданню Reuters на умовах анонімності, що Москва відводить свої війська з передової у Сирії. Також вони вивозять частину важкого озброєння та деяких старших сирійських офіцерів. Джерела видання зазначили, що Росія не покидає свої дві ключові бази у Хмеймімі та Тартусі, й взагалі не планує цього робити.

Представник сирійських повстанців, наближений до нового тимчасового уряду, зазначив, що питання присутності російських військових у Сирії та попередні угоди, які були між урядом Асада та Москвою, наразі не обговорюються. Однак він додав, що Москва "налагодила канали зв'язку". 

"Це питання для майбутніх переговорів, і остаточне слово матиме сирійський народ... Наші сили зараз також знаходяться неподалік російських баз у Латакії", - зазначив він. 

Один з високопоставлених офіцерів сирійської армії також на умовах анонімності повідомив Reuters, що наразі частина військової техніки з Сирії повертається до Москви, "як і декілька високопосадовців армії Асада". Однак він зазначив, що мета Росії на цьому етапі - перегрупування та передислокація своїх військ, залежно від розвитку ситуації на місцях. Інше, вже російське джерело, заявило виданню, що Кремль веде переговори з новою владою Сирії та також не планує залишати свої військові бази в країні. 

Британська розвідка нещодавно прогнозувала, що після падіння режиму Башара Асада, Москва зосередиться на збереженні контролю над своїми військовими базами, що залишилися в Сирії. За їх даними, російська сторона вважає, що повалення ключового союзника в регіоні зашкодить як її регіональним стратегічним інтересам, так й "іміджу гаранта безпеки". При цьому в огляді розвідників йдеться, що пріоритетність війни в Україні для Росії, ймовірно, погіршила її здатність і можливості підтримувати режим Асада при владі.

Що відбувається в Сирії?

Напередодні в Головному управлінні розвідки Міноборони України розповіли, що сотні російських військових у Сирії почали жалітися через складнощі евакуації з країни. Зазначається, що росіяни не можуть дістатись з провінції Хомс до авіабази у Хмеймімі, бо бояться, що їхню колону знищать під час переміщення. До операції з евакуації російського військового контингенту у Сирії Кремль планує залучити ще щонайменше 25 військово-транспортних літаків. 

Також жителі шести сіл на півдні Сирії нещодавно попросили Ізраїль приєднати до себе їхню територію та поширити свій суверенітет на їхні населені пункти. Йдеться про друзьку меншину. Люди заявили, що хочуть перебувати під ізраїльським правлінням та попросили Єрусалим не залишати села на півдні Сирії. 

Нещодавно у Reuters повідомили, що вже колишній диктатор Башар Асад майже нікому не розповідав про свої плани втекти з Сирії після краху свого правління. Він обманув помічників, чиновників та навіть родичів, зокрема молодшого брата, який командував однією з дивізій його армії. Тікаючи, Асад запевняв всіх, що військова підтримка Росії вже в дорозі, хоча насправді РФ відмовила йому в цьому ще на початку повстання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube