“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Створення спеціалізованої посади кібердипломата це питання захисту інтересів України в кіберпросторі
У зв'язку з бурхливим розвитком технологій у сучасному світі, в Україні порушується питання про створення нової посади - кібердипломата. Створення такої посади стане необхідним кроком у боротьбі за інформаційну безпеку країни. Кібердипломатія може допомогти Україні в досягненні інтересів у зовнішній політиці.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, зазначивши, що у всьому світі спостерігається активний розвиток кібердипломатії. Багато країн уже мають у своїх лавах кібердипломатів, які займаються захистом інтересів держави в кіберпросторі.
"Зараз у світі йде великий рух. Велика кількість країн має кібердипломатів. Думаю, що в нашій країні скоро з'явиться така посада, як кібердипломат, тому що це важливий напрямок боротьби", - сказав Данілов на відкритті Kyiv International Cyber Resilience Forum 2024 року.
Ще 2021 року Міністерство закордонних справ України у своїй стратегії публічної дипломатії вперше згадало про цифрову дипломатію, як про важливий "комунікаційний вимір". Сьогодні ж, актуальність створення спеціалізованої посади кібердипломата зросла багаторазово, що відображає прагнення України адаптуватися до нових реалій і зміцнювати свої позиції в глобальному цифровому просторі.
Кібердипломатія - це дипломатія в кіберпросторі або використання дипломатичних ресурсів і виконання дипломатичних функцій для захисту національних інтересів у кіберпросторі. Такі інтереси зазвичай виявляються в національних стратегіях кіберпростору або кібербезпеки. Кібердипломатія включає в себе кібербезпеку, кіберзлочинність, зміцнення довіри, свободу Інтернету та управління Інтернетом.
Кібербезпека є складовою відносин з ЄС, НАТО, США та співпраці з іншими країнами, адже Україна має практичний досвід стійкості та протидії вторгненню росії в її кіберпростір ще з 2014 року, який є цінним для партнерів. Кібердипломатія має бути інтегрована в роботу дипломатичних представництв України за кордоном. План дій з кібердипломатії поширюється серед іншого на збільшення допомоги для кіберстійкості України та поширення власних практик у сфері кібербезпеки на регіональному, європейському та міжнародному рівнях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.