Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Створення спеціалізованої посади кібердипломата це питання захисту інтересів України в кіберпросторі
У зв'язку з бурхливим розвитком технологій у сучасному світі, в Україні порушується питання про створення нової посади - кібердипломата. Створення такої посади стане необхідним кроком у боротьбі за інформаційну безпеку країни. Кібердипломатія може допомогти Україні в досягненні інтересів у зовнішній політиці.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, зазначивши, що у всьому світі спостерігається активний розвиток кібердипломатії. Багато країн уже мають у своїх лавах кібердипломатів, які займаються захистом інтересів держави в кіберпросторі.
"Зараз у світі йде великий рух. Велика кількість країн має кібердипломатів. Думаю, що в нашій країні скоро з'явиться така посада, як кібердипломат, тому що це важливий напрямок боротьби", - сказав Данілов на відкритті Kyiv International Cyber Resilience Forum 2024 року.
Ще 2021 року Міністерство закордонних справ України у своїй стратегії публічної дипломатії вперше згадало про цифрову дипломатію, як про важливий "комунікаційний вимір". Сьогодні ж, актуальність створення спеціалізованої посади кібердипломата зросла багаторазово, що відображає прагнення України адаптуватися до нових реалій і зміцнювати свої позиції в глобальному цифровому просторі.
Кібердипломатія - це дипломатія в кіберпросторі або використання дипломатичних ресурсів і виконання дипломатичних функцій для захисту національних інтересів у кіберпросторі. Такі інтереси зазвичай виявляються в національних стратегіях кіберпростору або кібербезпеки. Кібердипломатія включає в себе кібербезпеку, кіберзлочинність, зміцнення довіри, свободу Інтернету та управління Інтернетом.
Кібербезпека є складовою відносин з ЄС, НАТО, США та співпраці з іншими країнами, адже Україна має практичний досвід стійкості та протидії вторгненню росії в її кіберпростір ще з 2014 року, який є цінним для партнерів. Кібердипломатія має бути інтегрована в роботу дипломатичних представництв України за кордоном. План дій з кібердипломатії поширюється серед іншого на збільшення допомоги для кіберстійкості України та поширення власних практик у сфері кібербезпеки на регіональному, європейському та міжнародному рівнях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.