Лісовій стурбований від'їздом українських дітей "у переселенці", а тут під'їхала ще одна чудова "мотивація" залишатися в українських школах
Школам слід надати право залишати учнів на другий рік навчання у тому ж класі з метою "компенсації навчальних втрат". Таку ініціативу висунула українська освітня омбудсменка Надія Лєщик під час зустрічі з міністром освіти та науки Оксеном Лісовим напочатку грудня. Теми зустрічі, яких було більш ніж 10, посадовець опублікувала 10 грудня на офіційній сторінці у Facebook.
За її словами, учнів слід залишати на другий рік за наявності однієї з трьох умов. А саме:
Освітній омбудсмен пропонує у такому разі залишати дітей на повторний курс щодо рішення педагогічної ради. Тобто без згоди батьків.
Лєщик вказує, що "з багатьох питань" вони з Лісовим "досягли спільного бачення щодо їхнього вирішення". Але не конкретизує, чи було серед них питання щодо залишення на другий рік.
Українські старшокласники масово виїжджають за кордон. Особливо це стосується хлопців-підлітків, які навчаються в 10-11 класах. Така тенденція виникла через війну в Україні - 17-річні хлопці мають ставати на військовий облік, а вже з 18 років їм заборонений виїзд з України.
Про це 11 жовтня під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий. За його словами, МОН спонукає дітей залишатися в Україні. Лісовий наголосив, що ключове, що Міносвіти має запропонувати учням, - це якісну професійну, передвищу та вищу освіту. Очільник МОН також заявив що західна освіта частково міфологізована, а ті вищі навчальні заклади, в які вступають українці, нібито не кращі за вітчизняні регіональні виші.
Як повідомляє Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на жовтень за кордоном перебуває 1,4 мільйона українських дітей-біженців. Втім, з них 600 тисяч не відвідують школу та інші заклади освіти.Один з найнижчих показників у Молдові – лише 8% українських дітей біженців відвідують там школи. Також низькі показники у Хорватії та Великій Британії - 16% та 17% відповідно.
Від початку повномасштабного вторгнення Німеччина прийняла понад 1 мільйон українських біженців. Серед них приблизно 200 тисяч дітей, які навчаються в місцевих школах. Згодом ці діти стануть "мостом" для подальшої співпраці між Україною та Європейським союзом, заявив посол Німеччини в Україні Мартін Єгер у листопаді 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.